Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi akademik personel alımı yapıyor!

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi akademik personel alım ilanına çıktı. Peki alım hangi alana yapılacak? Öğretim görevlisi adaylarından hangi şartları sağlamaları isteniyor? İşte yanıtı...

İlan 01.10.2021 - 09:22 21.11.2021 - 15:00 Ali Parim

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi 1 öğretim görevlisi alımı yapacağını duyurdu. Üniversite'nin 1 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilanında, alım yapılacak alan ve adaylarda aranan şartlar açıklandı. Buna göre alım, Üniversite'nin Yabancı Diller Bölümü'ne yapılacak. 

Adaylarda en az 70 ALES, en az 85 yabancı dil puanı aranacak. Ayrıca adayların şu şartları da sağlaması gerekecek;

İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dil Bilimi, Çeviri bilim (İngilizce), İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı veya İngilizce Mütercim Tercümanlık alanlarından birinden Lisans mezunu olmak,
İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dil Bilimi, Çeviri bilim (İngilizce), İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı veya İngilizce Mütercim Tercümanlık alanlarından birinden Tezli Yüksek Lisans eğitimini yapmış ve merkezi bir Yabancı Dil (İngilizce) sınavından en az 85 veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puana denk bir puan almış olmak.

Başvurular ne zaman alınacak? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Bugün (1 Ekim 2021) başlayan başvurular, 18 Ekim 2021 tarihine kadar devam edecek. Ön değerlendirme sonuçları ise 20 Ekim 2021 tarihinde açıklanacak. Ön değerlendirmeyi geçen adaylar, 22 Ekim 2021 tarihinde sınava girecek. Nihai değerlendirme sonuçları ise 25 Ekim 2021 tarihinde belli olacak.

Başvurular şahsen veya posta yolu ile Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Yeniköy Merkez Mahallesi Ilıca Cadde Bizim Sokak No: 29 Başiskele/KOCAELİ adresine yapılacak.

Başvuruda istenilen belgeler neler?

- Başvurdukları bölümü belirten dilekçe
-YÖK Formatında Özgeçmiş, ekinde yayın listesi
-Lisans, yüksek lisans mezuniyet belgesi veya ıslak imzalı mühürlü sureti veya e-Devlet üzerinden alınan kare kodlu mezuniyet belgesi
-Lisans/Lisansüstü öğrenimlerini yurt dışında tamamlayan adaylar için Yükseköğretim Kurulu’nca onaylanmış denklik belgesinin aslı veya ıslak imzalı mühürlü sureti
-Lisans ve yüksek lisans not döküm belgesi (Transkript) veya ıslak imzalı mühürlü sureti
-ALES Belgesi, (Kare kodlu e-Devlet çıktısı kabul edilmektedir.)
-Yabancı Dil Belgesi
-Nüfus Cüzdan Fotokopisi
-Son altı ay içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf
-Yerleşim Yeri ve Adres Belgesi (Kare kodlu e-Devlet çıktısı kabul edilmektedir.)
-Adli Sicil kaydı ve Adli Sicil Arşiv kaydı olmadığına dair belge (e-Devlet çıktısı “Resmi Kuruma” hitaben alınmalıdır.)
-Herhangi bir kamu kurumu ya da kamu hizmeti sunan bir kurumda çalışanlardan (daha önce çalışıp ayrılanlar da dahil) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@