Koç Üniversitesi 2021 akademik personel alım ilanı yayımlandı: Son başvuru tarihi 20 Ekim!

Koç Üniversitesi, 3 profesör, 1 doçent ve 3 doktor öğretim üyesi alımı yapacak? Peki adaylarda aranan şartlar neler? Başvuru tarihleri ne zaman?

İlan 04.10.2021 - 09:25 21.11.2021 - 16:09 Ali Parim

Koç Üniversitesi akademik personel alım ilanı yayımladı. 4 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilanla; çeşitli bölümlerde istihdam edilmek üzere profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi alımı yapılacağı açıklandı.

Buna Göre; Tıp Fakültesinin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Genel Cerrahi ve Ortopedi ve Travmatoloji bölümlerine 1'er profesör alımı yapılacak.

Doçentlik kadrosunda istihdam edilecek öğretim üyesi ise Tıp Fakültesinin Psikiyatri bölümünde görev yapacak.

Son olarak Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ve Radyoloji bölümleri ile Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisiliği bölümüne ise doktor öğretim üyesi alımı yapılacak. 

Bilgisayar mühendisliği bölümüne başvuracak adaylarda, "Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Bilgisayar Mühendisliğinin temel alanlarından, yapay zeka ve dil işleme alanlarında uzmanlaşmış olmak. Alanında ve/veya disiplinler arası seçkin uluslararası dergilerde yayın yapmış olmak veya bu potansiyele sahip olmak." şartları aranacak. 

Başvuru tarihleri ne zaman?

Bugün (4 Ekim 2021) başlayan Koç Üniversitesi akademik personel alım başvuruları, 20 Ekim 2021 tarihinde son bulacak. 

Adayların; bir sayfalık başvuru dilekçesini, yayın listesi ile bilimsel yayın ve akademik faaliyetlerini içeren özgeçmişini (Türkçe ve İngilizce), doçentlik belgesini (profesör ve doçent kadrosu için), doktora belgesini (Mühendislik Fakültesi doktor öğretim üyesi kadrosu için), tıpta uzmanlık belgesini (Tıp Fakültesi doktor öğretim üyesi kadrosu için) son başvuru tarihine kadar akademikkadro@ku.edu.tr e-posta adresine göndermeleri gerekiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@