Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü kadrolu işçi alımı başladı! 3 pozisyona 21 personel alınacak! Başvuru tarihleri ne zaman?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü kadrolu işçi alımı için ilan verdi. Adaylarda aranan kriterler de tek tek bildirildi. Kıyı Emniyeti 2021 personel alım şartları neler? Başvurular ne zaman ve nereden yapılacak? İşte Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alım sürecine dair bilinenler...

İlan 01.11.2021 - 09:32 01.11.2021 - 09:34 Ali Parim

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, 8 tane ikinci kaptan, 9 tane ikinci mühendis, 4 tane de deniz trafik operatörü alımı yapacağını açıkladı. Alım yapılacak pozisyonlar için aranan şartlar, 1 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete'de tüm detaylarıyla paylaşıldı. İkinci kaptanlık ve ikinci mühendislik kadroları için KPSS şartı koşulurken deniz trafik operatörlüğünde ise KPSS şartı aranmadı. Adaylarda aranan diğer şartlar ise şöyle; 

İKİNCİ KAPTAN ALIM ŞARTLARI

İkinci Kaptan kadrosuna başvuracak adayların, ilk olarak Denizcilik Fakültesi, Yüksek Denizcilik Okulu, Deniz Harp Okulu ve üniversitelerin Güverte/Deniz Ulaştırma İşletme, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümlerinden birinden lisans düzeyinde mezun olmaları gerekiyor. Ayrıca en az Uzakyol 1. Zabiti yeterliliğine sahip olmaaları, yeterliliği ile alakalı her türlü güncel ve uluslararası kuralların gerektirdiği sertifikalara (stcw vb.) ve belgelere sahip olmaları,  herhangi bir sosyal güvenlik Kurumundan emekliye ayrılmış olmamaları şartı aranıyor.

İKİNCİ MÜHENDİS ALIM ŞARTLARI

İkinci mühendislik alımı için de adayların öncelikle Denizcilik Fakültesi, Yüksek Denizcilik Okulu, Deniz Harp Okulu ve üniversitelerin Makine Bölümü, Gemi İnşaatı ve Gemi  Makineleri Mühendisliği, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerinden birinden lisans düzeyinde mezun olmaları gerekiyor. Yine en az Uzakyol 2. Mühendis yeterliliğine sahip olmak, yeterliliği ile alakalı her türlü güncel ve uluslararası kuralların gerektirdiği sertifikalara (stcw vb) ve belgelere sahip olmak ve herhangi bir sosyal güvenlik Kurumundan emekliye ayrılmış olmamak şartların sağlanması isteniyor. 

DENİZ TRAFİK OPERATÖRÜ ALIM ŞARTLARI

Deniz trafik operastörlerinin de Denizcilik alanında lisans düzeyinde eğitim veren yüksek öğretim kurumlarından birinden mezun olmuş olmaları gerekiyor. Bununla birlikte;

  • Uzakyol Kaptanı yeterlik belgesine ve en az 1 yıl deniz hizmeti tecrübesine sahip olmak.
  • Kuruluşça yapılacak mülakat sınavına kadar ibraz edilmek üzere; İngilizce dil bilgisine yönelik ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 60 puan almak veya ÖSYM tarafından buna denk kabul edilen yabancı dil belgesine sahip olmak ya da GASM tarafından düzenlenen Denizcilik İngilizcesi sınavından en az 75 veya kılavuz kaptan yeterliği ile fiili olarak herhangi bir kılavuzluk teşkilatında kılavuz kaptan olarak çalışıyor olmak. Herhangi bir sosyal güvenlik Kurumundan emekliye ayrılmış olmamak.
  • İŞKURda ilan edilen iş gücü talebinin son başvuru tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak.

gibi şartlar da aranıyor.

BAŞVURULAR NEREDEN VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Söz konusu pozisyonlar içerisinde belirtilen kriterleri sağlayan adaylar, 5 Kasım 2021 tarihine kadar başvurularını Türkiye İş Kurumu web sayfasından ya da Türkiye İş Kurumu Hizmet Merkezlerine şahsen giderek yapabilecekler. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü üzerinden yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Türkiye İş Kurumunca nihai listelerin ulaşmasının ardından da sözlü sınav/mülakat yeri, saati ve tarihi ayrıca bildirilecek.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 2021 personel alımına dair detaylı bilgiye 1 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete'deki 'Çeşitli İlanlar' bölümünden ulaşabilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@