Kimler Turkovac aşısı olabilir? Turkovac randevusu nasıl alınır? Fahrettin Koca'dan '3000 gönüllü' çağrısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yerli aşı Turkovac'i piyasaya sürmek için 3000 bin gönüllüye ihtiyaç duyulduğunu açıkladı. Peki kimler Turkovac aşısı yapabilir? Aşı randevusu nereden alınır?

Gündem 13.10.2021 - 14:52 13.10.2021 - 14:52 Ali Parim

Koronavirüsle mücadele kapsamında Sinovac ve Biontech ile aşılama çalışmalarının sürdüğü Türkiye'de, yerli Kovid-19 aşısı Turkovac'i de piyasaya sürme çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Sağlık Bakanlığı, Turkovac aşısını vatandaşlara 'hatırlatma dozu' olarak uygulamak amacıyla 41 merkezde kolları sıvadı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabı üzerinden bir duyuru yaparak 3000 gönüllüye ihtiyaç olduğunu açıkladı. 

"Turkovac'ı Türkiye'nin hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz." diyen Bakan Koca, daha önce 2 doz aşı yaptırmış, Kovid-19 geçirmemiş, 18-59 yaş arası sağlıklı herkese destek çağrısı yaptı.

3'üncü doz aşı tercihinin serbest olduğunu hatırlatan Koca, ardından "Ama madem gönüller yerli aşı Turkovac'ta, en az 3 binimiz Turkovac'ı tercih etmeli" ifadelerini kullandı.

fahrettin kocadan 3000 gönüllü çağrısı

Öte yandan Sağlık Bakanı Koca'nın paylaştığı Türk bayraklı görselde, gönüllülerin başvuruyu nereden yapabileceklerine dair de bilgiler yer aldı.

"3'üncü dozu tercih ettiğiniz aşıyla olun, Turkovac seri üretime geçsin" notunun kullandığı görselde, gönüllülerin e-nabız uygulaması üzerinden başvuru yapabilecekleri, detaylı bilgiye ise 184'ü arayarak ulaşabilecekleri vurgulandı. Aşıların Şehir Hastaneleri başta olmak üzere 41 merkezde yapılacağı da yine görselde hatırlatıldı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@