Kılıçdaroğlu'na ilginç soru: Erdoğan ile aranız nasıl?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya'da katıldığı 'Z Kuşağı Atatürk'ü Anıyor' etkinliğinde gençlerin sorularını yanıtladı. Gençlerden birbirinden ilginç sorular geldi. Bu sorulardan bir tanesi de Erdoğan ile aralarının nasıl olduğu sorusuydu.

Gündem 11.11.2021 - 02:56 11.11.2021 - 02:56 Mustafa Çokyaşar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, akşam saatlerinde Antalya'da, Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 'Z Kuşağı Atatürk'ü Anıyor' etkinliğine katılan ve kısa bir konuşma yapması beklenirken, gençlerden gelen tüm soruları cevaplamak istediğini söyleyerek tüm sorularıı uzun uzun cevapladı.

Antalya'da katıldığı 'Z Kuşağı Atatürk'ü Anıyor' programı sunan sosyal medya fenomenleri Görkem Durmaz, Murat Sakoğlu ve Asena Kızılarslan’ın kendisine 'Kemal Ağabey' veya 'Kemal Amca' olarak hitap etmek istediklerini söylemesi üzerine Kılıçdaroğlu, kendisine 'Kemal Amca' denilmesini tercih etti.

Kılıçdaroğlu, 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aranız nasıl, küs müsünüz?' sorusunu "Onun sinirlerini bozacağım. Hiç merak etmeyin, sizler gerçekten önümüzdeki seçimlerde tarih yazacaksanız"  ifadeleriyle cevapladı.

Eğitim ile ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) teknoloji lisesi kurmayı belirttikleri söyledi. Bu liselerin özelliklerini ise şöyle açıkladı: "Her organize sanayi bölgesinde teknoloji liseleri kuracağız. En az altı yıl olacak. Her öğrenci, branşında üçüncü sınıftan itibaren sanayide kendi alanı ile ilgili stajını yapacak. Mezun olduktan sonra arzu ediyorsa stajını yaptığı fabrikada çalışabilir. Üniversiteye gitmek istiyorsa kendi bölümüne artı puanla gitmiş olacak. Teknoloji liseleri cazip hale gelecek. Üniversiteyi kazanamazsa işi hazır olacak. Ara eleman sıkıntısı büyük ölçüde bitmiş olacak.

Tüm bu projelerin hayata geçmesi içinde "Bu yapılabilir, yapılması için sizin oyunuza ihtiyacımız var" diyerek gençlerden oy istedi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@