Kılıçdaroğlu, Lütfü Tükkan için ne dedi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bingöl’de İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e tepki gösteren şehit yakınına küfür eden İyi Parti eski Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan hakkında ilk kez açıklama yaptı. Konuyu provokasyon olarak değerlendiren Kılıçdaroğlu, dikkatli olunması çağrısında bulundu.

Gündem 09.11.2021 - 02:08 09.11.2021 - 02:08 Mustafa Çokyaşar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bingöl’de İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e tepki gösteren şehit yakınına küfür eden İyi Parti eski Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan hakkında ilk değerlendirmesini CHP'nin bugünkü Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında yaptı.

 Türkkan’ın davranışını onaylamadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, yaşananın olayı provokasyon olarak değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, “AKP’nin bu tür provokasyonları artabilir. Bundan sonra çok daha dikkatli olmalıyız” bu tarz olaylara karşı dikkatli olunması için uyarıda bulundu.

Bingöl'de yaşanan olayda ilginç detay

Kılıçdaroğlu, olay ilgili hiçbir medyada yer almayan bir bilgi paylaştı.  Türkkan’a tepki gösteren vatandaşın İzmir’de yaşadığının tespit edildiğini ve Meral Akşener’e tepki göstermek için özel olarak Bingöl’e geldiğini belirten Kılıçdaroğlu, daha önce Rize’de Akşener’e yönelik provokasyon girişimini de hatırlattı. Ankara’nın Çubuk ilçesinde kendisine yönelik linç girişimini de hatırlatan ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu linç girişiminin görüntülerini grup toplantısında izlettirdiğini belirten Kılıçdaroğlu, “AKP bu saldırıyı sahiplendi. Saray yönetimi, ekonomik sorunlar arttıkça dikkatleri başka yöne çekmek için çaba harcıyor. Bingöl’de yaşanan olay AKP’nin bu tür provakosyonlara daha sık başvuracağını gösteriyor” diyerek olayın provokasyon olduğunun altını çizdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@