Kılıçdaroğlu: Esnaf ve çiftçinin kredi faizlerini 1 haftada sileceğiz!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Antalya'da katıldığı bir programda gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri durumunda çiftçi ve esnafın bankaya olan kredi borçlarının faizlerini bir hafta içerisinde sileceklerini söyledi.

Gündem 11.11.2021 - 20:40 11.11.2021 - 20:40 Mustafa Çokyaşar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde belediye tarafından yapılan yatırımların toplu açılış töreninde gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, esnafa, çiftçilere ve EYT'lilere yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan, çitçi ve esnaf için "Çiftçinin tarım kredi kooperatiflerinden veya bankalardan çektikleri kredilerin faizlerini bir seferde, bir haftada tamamen sileceğiz. Esnafın bankalardan aldığı, esnaf kredi kooperatiflerinden aldığı kredilerin faizlerini bir hafta içinde tamamını sileceğiz."  diyerek esnaf ve çiftçiye maddi destek sözü verdi.

Konuşma yaptığı sırada bir grubun EYT ile ilgili pankart açması üzerine ise "Hiç meraklanmayın, EYT sorununu çözeceğiz, 3600 ek göstergeyi getireceğiz. Çalışanların, polislerin, sağlık çalışanlarının tamamının sorununu çözeceğiz. İnanın bu ülkeye baharı ya getireceğiz, ya getireceğiz. Bu memlekete huzuru, barışı getireceğiz." sözleriyle EYT'lilere sevinecekleri haberi verdi.

Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarından herkese eşit hizmet götürmelerini istediğini belirtti. Ayrıca belediye başkanlarından, yoksul mahallelerden başlayarak, tüm mahallelerde kreş yapmalarını istediğini anlatan Kılıçdaroğlu, kreşlere annelerin çocuklarını güvenle bırakabilmeleri, çocukların da kendilerini geliştirebilmeleri, rahatlıkla oyunlar oynayabilmeleri gerektiğini kaydetti.

İnsanların inancı, yaşam tarzı, kimliği ile değil, işiyle, gelir düzeyiyle yaşam standartlarıyla ilgilendiklerini belirten "Bunların hepsini dostlarımızla yapacağız, ittifakla, bütün dostlarımızla, cumhuriyetten, demokrasiden, insan haklarından, özgürlükten, alın terinden, emekten, hakça kazanandan, üreten, çalışan, evine helal ekmek götürenden yana olan bütün dostlarımızla birlikte yapacağız. Birlikte mücadele edeceğiz. Hiç meraklanmayın, az kaldı. Unutmayın, geliyor gelmekte olan." ifadelerini kullandı ve iktidara geleceklerin emin olduklarını vurguladı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@