Kılıçdaroğlu Erzurum'da konuştu: Geliyor gelmekte olan!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 120 vekilin yer aldığı uçak ile Erzurum'a gitti. Salı Toplantıları kapsamında konuşan Kılıçdaroğlu'nun konuşması ve atılan sloganlara verdiği cevap dikkat çekti. Detaylar haberin devamında...

Kılıçdaroğlu Erzurum'da konuştu: Geliyor gelmekte olan!

Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu "Salı Toplantıları" adı verilen toplantıların ilki kapsamında Erzurum'da konuştu. Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarında kullandığı ifadeler dikkat çekti. Ancak konuşmaların arasında en dikkat çeken kısı Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının sonlarına doğru salonda yükselen sloganlara Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Geliyor gelmekte olan" ifadelerini kullanarak yanıt verdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tatile girmesinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi, 'Salı Toplantıları' adını verdiği toplantılar kapsamında ilk buluşmayı Erzurum'da gerçekleştirdi. Toplantı kapsamında kürsüye çıkan ve çeşitli açıklamalarda bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yapılacak olan icraatler ile ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu tarafından yapılan açıklamalar dikkat çekerken konuşmasının son kısmında salonda şiddetli bir şekilde atılan "Halkın lideri Kılıçdaroğlu" sloganlarına verdiği "Geliyor gelmekte olan" yanıtı da vatandaşların ilgisini çekti.

Kılıçdaroğlu Erzurum'da konuştu: Geliyor gelmekte olan!

Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

TÜRKİYE'NİN DURUMU PEK PARLAK DEĞİL

TBMM tatile girdi ama ülkenin dertleri devam ediyor. Biz Meclis tatile girdi, oturalım Türkiye'nin sorunlarını seyredelim düşüncemiz yok. Türkiye'nin durumu pek parlak değil. Yeni bir mücadeleyi başlatmak zorundayız. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti devleti bir kişiye teslim edilemez.

NİYE GELMİYORSUNUZ?

Parlamentoyu sağlık çalışanları için toplantıya çağırdık. Sorunların çözüm adresi TBMM'dir. O Meclis sıradan bir Meclis değildir. gelmediler, katılmadılar. Niye gelmiyorsunuz? Gün olacak hepsi gelecek.

BAY KEMAL SİZİN HAKKINIZI TESLİM EDECEK

Erzurum'dan söz veriyorum. Tüm taşeron işçilere kadroyu vereceğiz. PTT'de çalışan taşeron işçilere sesleniyorum. Birilerinin deyimiyle Bay Kemal sizin hakkınızı teslim edecek.

TÜRKİYE'DE TOPRAK MI YOK?

Çiftçilerin kredi borcunu sıfırlayacağız. Araban olmayabilir, mobilyan olmayabilir. Buğdayı arpayı dışarıdan getiriyorlar. Türkiye'de toprak mı yok? Dışarıdan getiriyorlar, komisyonlu alıyorlar ceplerini dolduruyorlar. O ceplerin tamamını dikeceğiz. Bu milletin alın terini birilerine sömürtmeyeceğiz.

BEŞLİ ÇETENİN BİR KÖRÜSÜ 35 MİLYAR DOLAR

Beşli çetelerin bir köprüsüne 35 milyar dolar garanti veriyorlar. Ben o paraların tamamını söke söke alacağım. Sizin meşhur bir barajınız vardı. 13-14 senedir yapamadılar. Yapamazlar, bunlar beşli çeteye hizmet ediyorlar. Beşli çete aracı koyuyor 'Bizimle görüşür mü?' diye. Yemezler efendim, görüşmem.

GELİYOR GELMEKTE OLAN

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının son kısımlarında toplantıda yer alan vatandaşların büyük bir kısmı "Halkın lideri Kılıçdaroğlu" sözleri ile sloganlar attı. Kemal Kılıçdaroğlu ise "Hiç kimse unutmasın, geliyor gelmekte olan" ifadelerini kullanarak yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına Cumhur İttifakı'ndan yanıt gelmesi bekleniyor.