Kemal Kılıçdaroğlu'ndan saat 22:00'a Türk milletine randevu! Seçim için adaylığını mı açıklayacak?

Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu resmi Twitter hesabından paylaştığı o tweet ile birlikte vatandaşları saat 22.00'da kendi profiline davet etti. Kemal Kılıçdaroğlu'ndan saat 22:00'a Türk milletine randevu! Seçim için adaylığını mı açıklayacak?

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan saat 22:00'a Türk milletine randevu! Seçim için adaylığını mı açıklayacak?

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan saat 22:00'a Türk milletine randevu! Seçim için adaylığını mı açıklayacak? Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu resmi Twitter hesabından paylaştığı o tweet ile birlikte vatandaşları saat 22.00'da kendi profiline davet etti. Yapılan o açıklamalar sonrasında vatandaşlar Kemal Kılıçdaroğlu'nun saat 22.00'da neden Twitter'da buluşulması gerektiğini araştırmaya başladı. İşte detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında yer alıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan saat 22.00'da Twitter'da buluşalım tweeti

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan saat 22:00'a Türk milletine randevu! Seçim için adaylığını mı açıklayacak?

Ana muhalefet lideri Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu resmi Twitter hesabından "Bu akşam 22.00’de, burada buluşalım." açıklamasında bulundu. Kısa süre içerisinde binlerce etkileşim alan o tweet sonrasında ise gündeme düşen iddialar herkesi şaşırttı. Gündeme Kemal Kılıçdaroğlu adaylığını açıklayacak ifadeleri düşerken bu iddiaların doğru olup olmadığı büyük merak konusu olmuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun son aylarda sürekli olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağı konuşulurken gündemde ki iddiaların ise arkası kesilmek bilmiyor. Milyonlarca vatandaşın tek çağrısı Mansur Yavaş olurken ana muhalefet lideri seçim öncesinde kendisini mi aday gösterecek yoksa büyükşehirlerde yer alan belediye başkanlarından birisi mi aday çıkacak merakla araştırılıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu Balıkesir mitinginde öne çıkan konuşmaları

Kuvayi Milliye'nin başkenti Balıkesir'deyiz. Sizlere söz veriyorum. Meclis açıldığında ilk yapacağımız iş, Lozan'ın kabulünün yıl dönümünü bayram ilan etmektir. Bayram ilan edeceğiz.

Bu teklifi yaparken akla karayı bir daha göreceğiz. Bu teklifi TBMM genel Kurulu'na getirirken, kimlerin milliyetçi olup olmadığını, vatansever olup olmadığını hep beraber göreceğiz. O gün TBMM Genel Kurulu'nu izlemenizi isterim.

Lozan'ın ne olduğunu yedi düvele anlattık ama henüz kendi ülkemizde bazı çevrelere anlatamadık. Onu da anlatacağız.

Türkiye bütün mazlum milletlere örnek olan ülkedir. Kuvayi Milliye savaşını veren ülkedir.

Kuvayi Milliyenin başkenti Balıkesir. Bir istiklal madalyasını hak ediyor Balıkesir. Bunun da kanun teklifini vereceğiz.”

Helalleşme vurgusunda bulunan Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

Artık kucaklaşma, beraber olma zamanı. Artık Alevidir, Sünnidir, Lazdır, Çerkezdir bir ayrım yapmadan kucaklaşma zamanı. Ayrımcılık hiçbir ülkeye yarar getirmemiştir. Beraber olacağız.

Bir daha ilan ediyorum. CHP'yi kuran bir parti olarak iki kırmızı çizgimiz var. Vatanımız ve bayrağımız. Vatanımıza ve bayrağımıza canımız feda. Onun dışında inancı yaşam tarzı ne olursa olsun, vatanına ve bayrağına bağlı olan herkesin başımın üstünde yeri vardır.

Devletin yapısında ciddi bir çürüme var. Devlette liyakat kalmadı. Devleti soyanların, devletin makamlarında görev almalarını istemiyoruz. Devlette liyakat ve adalet istiyoruz. Bizim görevimiz devleti yeniden inşa etmektir.

O rüşvet alan büyükelçileri, sizlerin takdiriyle, iktidar olduğumuzda derhal görevlerinden alacağım. Uyuşturucu baronları, onlarla mücadele edeceğim. Gencecik evlatlarımızı zehirliyorlar. Uyuşturucu baronlarıyla fotoğraf çektirenlere hesabını soracağım.

Biz ülkemizin çıkarları için çalışıyoruz. Gencecik evlatlarımız için mücadele ediyoruz. Biz, beraber olmak zorundayız. O nedenle Kuvayı Milliye meydanında bir kez daha söylüyorum. Bize inanın, bize güvenin, bizimle yürüyün.”