Kemal Kılıçdaroğlu bu konuda ilk kez konuştu: Adayını belirledi mi? Meral Akşener ve diğer ortakları işaret etti!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Cumhurbaşkanı adayını belirlediği' iddialarının ardından sessizliğini bozdu. Kendisine pek çok ismin başvuru yaptığını açıklayan Kılıçdaroğlu, aday belirleme sürecine ilişkin ise Meral Akşener ve diğer parti liderlerini işaret etti.

Gündem 30.10.2021 - 12:20 30.10.2021 - 12:22 Ali Parim

Uzun süredir siyasetin gündeminde olan 'partiler ile ilişkisi olmayan, kamuoyunda hiç bilinmeyen bir Cumhurbaşkanı adayı üzerinde çalışmalar yürütüldüğ' iddiasına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi. Gazeteci Murat Yetkin'e konuşan Kılıçdaroğlu, bu iddianın gerçeği yanstımadığını söyledi ama iş dünyasından, eski politikacılardan, bürokratlardan veya başka kesimlerden adaylık için kendisine çok kişinin başvurduğunu dile getirdi.

ADAYI MİLLET İTTİFAKI ORTAK BELİRLEYECEK

Diğer liderlere de böyle taleplerin gittiğini düşündüğünü ifade eden CHP lideri, kendisine gelen herkese adayı Millet İttifakı olarak ortak belirleyeceklerini, Meral Akşener ve diğer liderlerle adaylık konusunda şu anda herhangi bir konuşmalarının olmadığını söylediğini belirtti.

Kılıçdaroğlu, kendisinden adaylık talep edenlere neden olumsuz yanıt vermediğini de açıkladı. Hiç kimseue “Sen olmazsın" ya da "Olamazsın" demediğine dikkat çeken CHP lideri, bunun hem mizacına ters olduğunu hem de Millet İttifakı olarak belki de bir liderin önerisi o isimlerden birisininin aday olabileceğini dile belirledi. 

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde gazeteci Emin Çapa, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Partiler ile ilişkisi olmayan, kamuoyunda hiç bilinmeyen bir ekonomisti Cumhurbaşkanı olarak belirlediğini" iddia etmişti. Çapa'nın bu iddiasının ardından da ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile Coca Cola'nın CEO'su Muhtar Kent'in isimleri gündeme gelmişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@