Karşılıksız 100 TL burs veriliyor! VGM başvuruları bugün başladı!

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) ortaöğretim burs başvuruları bugün başladı. Peki başvuru nasıl yapılır? VGM ne kadar burs veriyor? Detaylar haberimizde...

Eğitim 15.10.2021 - 06:45 15.10.2021 - 06:45 Ali Parim

2021-2022 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte ihtiçaç sahibi öğrenciler karşılıksız burs veren kuruluşları araştırmaya başladı. Öğrenciler KYK dışında nerelerden karşılıksız burs alabileceklerini sorgulatırken, müjdeli haber Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden (VGM) geldi.

Ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencilerinin yanı sıra yabancı uyruklu öğrencilere de karşılıksız burs veren Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün, ortaöğretim başvuruları bugün başladı. 15 gün olarak belirlenen başvuru sürecinin 30 Ekim 2021'de son bulacağı aktarıldı. 

Öte yandan yükseköğretim öğrencileri ve yabancı uyruklu öğrenciler için ise başvurular 1-15 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılak.

VGM burs ücretleri ne kadar?

Vakıflar Genel Müdürlüğü, 2021-2022 eğitim öğretim yılında, ortaöğretim öğrencilerine aylık 100, yükseköğretim öğrencilerine aylık 400, yabancı uyruklu öğrencilere ise aylık 600 TL'lik bir burs imkanı tanıdı.

Burs başvuruları nereden yapılacak?

Burs başvurusu, değerlendirme ve sonuçlara ilişkin tüm işlemler Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün resmi sitesi üzerinden yürütülecek. Yine duyurular da aynı site üzerinden yapılacak. 

Vakıflar Genel Müdürlüğü, daha önce sosyal medyada ve internette Kuruluşun adı kullanılarak yanlış haberler yapıldığı ve başvuru alma adı altında kişisel verilerin toplanması amacıyla sahte sayfa ve hesaplar yayınlandığı ve başvuru yapan herkese eğitim yardımı/burs verileceği yönünde yanlış ve asılsız bilgilerin yayıldığı gerekçesiyle burs almak isteyenleri uyararak, her türlü işlemin sadece Genel Müdürlüğün resmi internet adresi üzerinden takip edilmesi gerektiğini vurgulamıştı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@