Karar resmileşti: İstanbul'da 230 gr ekmek 2,5 TL oldu

İstanbul'un bazı ilçelerinde 1 Eylül'den itibaren ekmek 2,5 TL'den satılmaya başlanmıştı. İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) bu akşamki meclis toplantısı sonrası bu karar resmileşti. Yarından itibaren İTO'ya bağlı tüm fırıncılar 230 gram ekmeği 2,5 TL'den satmaya başlayacak. Esnaf Odası'na bağlı fırıncıların yapacağı ekmek zammının ise, yarın onaylanması bekleniyor.

Gündem 12.11.2021 - 00:13 12.11.2021 - 00:19 Mustafa Çokyaşar

İstanbul'da ekmek fiyatlarının 2 TL'den 2,5 TL'ye çıkmasını öngören zam talebi, bugünkü İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclisi’nde görüşüldü. Karar, oyçukluğu ile onandı. Bu karardan önce bazı ilçelerde 1 Eylül itibariyle ekmek 2,5 TL’den satılmaya başlanmıştı. İTO’nun bu akşamki meclis toplantısı sonrası ise bu karar resmileşerek İstanbul'daki tüm ilçelerde geçerli olmak üzere 230 gr ekmek 2,5 TL oldu.

Dieğer yandan, İTO’ya bağlı fırıncılar için resmi zam gelmişken, Esnaf Odası’na bağlı fırıncıların beklediği resmi tarife değişikliğinin ise yarın çıkması öngörülüyor. Konuyla ilgili bilgi veren İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, Esnaf Odası’na bağlı fırıncılar için geçerli olacak yeni zam tarifesinin, yarın yapılacak toplantıdan sonra rresmileşeceğini bildirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@