Karamalloğlu'ndan gündemden düşmeyen koltukla ilgili açıklama geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'nun buluşmasında Erdoğan'ın, Karamollaoğlu'yı tekli koltuğa oturtmayıp üçlü koltuğa oturtması gündeme bomba gibi düşmüştü. Konuyla ilgili Saadet Partisi liderinden ilk açıklama geldi.

Gündem 11.11.2021 - 21:47 11.11.2021 - 21:49 Mustafa Çokyaşar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 2.5 saati bulan bir görüşme yapan ve karşılamada Erdoğan'ın üçlü oturttuğu Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, görüşmede koltuk krizi yaşanmadığını, çok abartıldığını söyledi.

Karamalloğlu, Erdoğan'ın uzağa oturtmasının nedenini "Bu bana göre abartıldı. Sayın Cumhurbaşkanı üst üste iki kez öğle yemeği için davet etmişti. Ben öğlen yemek yemiyorum. 'Beni mazur görsün' dedim. Aslında onu kabul etmek lazımdı. Belki biraz ayıp oldu kabul etmemek. Bir de ben aşı oldum ama cumhurbaşkanlığına giderken PCR testi yaptırmadım. PCR testi yaptırmayınca da anlaşılan orada sıkıntı oluyor. Cumhurbaşkanı kendi ifadesiyle, 'Biraz mesafeli oturalım' dedi. O kadar."   sözleriyle açıkladı.

Misafir, ev sahibinin istediği yerde oturur

Karamalloğlu, 'oturtulduğunuz yerden rahatsızlık duydunuz mu' sorusuna ise "Hayır, hayır. Kendisi doğrudan doğruya bu ifadeyi kullandı. PCR testi de yaptırmadığımız için 'Biraz mesafeli oturalım' dedi. Bizde ev sahibine tabii olunur. Misafir, ev sahibinin istediği yere oturur. Bunu herkes farklı yorumlayabilir. Ben farklı yorumlamadım. Cumhurbaşkanı'yla birçok konuyu konuştuk. Her konuyu konuştuk diyemem ama birçok yerde anlaşmamakta anlaştık." ifadeleriyle cevap verdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@