Kamuya Temizlik İşçisi Alım İlanı! Nükleer Düzenleme Kurumu 15 Personel Alıyor

Nükleer Düzenleme Kurumu yayımladığı bir duyuru ile başvuru şartlarını sağlayan adaylar arasından temizlik personeli alımı yapacağını duyurdu.

İlan 12.08.2021 - 18:13 12.08.2021 - 18:15 Mustafa Karagöz

Kamu kurumlarına işçi alımları yaz döneminde devam ediyor. Bu kapsamda ilan yayımlayan son kurum Nükleer Düzenleme Kurumu oldu. Duyuruda kurum bünyesinde temizlik personeli alımı yapılacağı bildirildi. 

TEMİZLİK PERSONELİ ALIMI YAPILACAK

Söz konusu personel alım ilanında adayların sağlamaları gereken şartlar açıklandı. 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre yapılacak personel alımlarında adayların hem kamuya personel alımlarında aranan genel özelliklere haiz olması hemde temizlik personeli kadrosu için belirlenen özel şartları sağlamaları gerekiyor. 

Kurum duyurusunda genel şartların; adayların Türk vatandaşı olmaları, ilanın yayımlandığı tarih itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmaları, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmalarını, kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmalarını istiyor. Kurum ayrıca temizlik personeli alımlarına başvuruların ikamet şartı ile yapılacağını bildirdi. 

Temizlik Personeli Kadrosu için Belirlenen Şartlar

Nükleer Düzenleme Kurumu temizlik personel kadroları için başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan 3 şartı sağlamalarını istiyor. Genel başvuru koşullarının yanında ilan edilen bu şartlar belirleyici olan koşullar olarak adaylarda aranacak. 

1 ."Radyasyondan Korunma ve Taşınabilir Radyasyon Ölçüm Cihazı Eğitim" sertifika programına katılmış ve ilan tarihi itibariyle söz konusu programa ilişkin onaylı belge sahibi olmak.

2. ilan tarihi itibariyle onaylı "Hijyen Eğitimi" belgesine sahip olmak.

3. En az lise ve dengi okul mezunu olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlan için başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. 12 Ağustos tarihi itibariyle başlayan başvurular 16 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Başvuru yapacaklar İŞKUR'un sitesinden online başvuru yapacaklar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@