Zonguldak şehit polislerine ağlıyor

Zonguldak şehit polislerine ağlıyor

Memurlar 11.12.2016, 14:48
Zonguldak şehit polislerine ağlıyor

Gürkay GÜNDOĞAN- Durmuş SEVİNDİK (DHA) - İSTANBUL Beşiktaş'taki Vodafone Arena Stadı'nın hemen yanında dün gece teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan polislerden özel güvenlik şube müdürü 43 yaşındaki Vefa Karakurdu'nun acı haberi ise Ereğli İlçesi'ndeki, polis 26 yaşındaki Hasan Bilgin'in acı haberi de Zonguldak'ın Kozlu İlçesi'ndeki yakınlarını yasa boğdu.


İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü 3. Sınıf Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu'nun babası Erdal Karakurdu ve annesi Sabriye Karakurdu da acı haberi alır almaz gece İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gitti. Evli ve 2 çocuk babası Karakurdu'nun babası Erdal Karakurdu'nun da emekli emniyet müdürü olduğu öğrenildi.


Şehidin ailesinin Orhanlar Mahallesi'ndeki evine Türk bayrağı asıldı. Şehit Karakurdu'nun kardeşi Sabri Serdar Karakurdu'nun 2008'de trafik kazasında hayatını kaybettiği öğrenildi.


ŞEHİT POLİS BİLGİN, İŞLETME MEZUNU


Bekar olan 1 yıllık polis memuru Hasan Bilgin'in annesi Aynur Bilgin, babası Yaşar Bilgin oğullarının şehit haberini almalarının ardından gece teşhis için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gitti. Bilgin'in ilçeye bağlı Saka Köyü Çengelli Mahallesi'nde oturan babaannesi 70 yaşındaki Nebiye Bilgin'e acı haber sağlık ekipleri ve polis ekipleri tarafından verildi. Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya da Kozlu İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek taziyede bulundu.


Şehidin kuzeni Muhammet Bilgin, en son bayram ziyaretinde kendisiyle görüştüklerini söyledi. Kuzeninin Bülent Ecevit Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitirdikten sonra iş bulamayınca polis olduğunu anlatan Bilgin, şöyle konuştu:


"Acımız büyük. Ne desek boş. Teröre lanet olsun. Vatana her zaman canımız feda. En son bayramda görüşmüştük. Sabah 6 gibi acı haberini aldık. Yeni polisti. 1 yıllık polis memuruydu. İstanbul ilk görev yeriydi. Tam yerleştikten sonra evlendirmeyi düşünüyorduk. Herkese sevgisini saygısını gösteren çok değerli biriydi. Diyecek birşey bulamıyorum. Acımız çok büyük."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@