Vali'den yatırım yapacaklara ilginç sosyal medya çıkışı

KARS Valisi Rahmi Doğan'dan ilginç sosyal medya çıkışı...

Memurlar 25.11.2016, 16:20
Vali'den yatırım yapacaklara ilginç sosyal medya çıkışı

(DHA) - KARS Valisi Rahmi Doğan, "Yatırım yapmak isteyen adamla beraber yürüyeceğiz. Yatırım yapmak istemeyen, görüntü, reklam, twitter, facebook o tür yerlere resim arayan adamlarla işimiz yok. Yatırım yapmak isteyenlere desteğimiz sonsuz" dedi.

Valilikte yapılan toplantıya Vali Rahmi Doğan, Belediye Başkanı MHP'li Murtaza Karaçanta, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Ötegen, İl Genel Meclis Başkanı Necati Dallı, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Filiz Çalış ve OSB heyeti katıldı. Kars'ta cazibe merkezi avantajlarından yararlanmak isteyenlerle ilgili toplantıda Vali Rahmi Doğan'a, bir gazeteci, "İşadamlarına, teröre karşı garanti verecek miyiz?" sorusunu sordu. Vali Doğan, bunun üzerine "Kars'ta terör olmadığının garantisi benim. Bakın her yeri geziyorum. İşte gördüğünüz gibi Kars’ta terör olsa bu adamlar gezer mi?" diye konuştu.


Yatırımcılara Organize Sanayi Bölgesinden (OSB) arsa tahsisi yapmak için toplantıklarına hatırlatan Vali Doğan, projeleri olan gerçek yatırımcıları tespit edeceklerini belirtti.Şu an OSB'den arza isteyen 25 yatırımcı bulunduğunu hatırlatan Rahmi Doğan, şunları söyledi:

"Gerçek yatırımcıyı bulmaya çalışacağız. Arsa talebinde bulunanlara saat verdik. Herkes o saatte gelip 15 dakika sunum yapacak. Sunum sonrası kararımızı vereceğiz.Gerçek olan yatırımcılara yer vereceğiz. Kriterlerimiz ise kim çok istihdam oluşturacaksa, kim yatırımını hızlı yapacaksa, kim yatırımcı ise onlara bakacağız. Kriterimiz açık net. Yatırım yapmak isteyen adamla beraber yürüyeceğiz. Yatırım yapmak istemeyen görüntü, reklam, twitter, facebook o tür yerlere resim arayan adamlarla işimiz yok. Yatırım yapmak isteyenlere desteğimiz sonsuz. Bugüne kadar dosya üzerinden karar veriliyordu. Ama talebin fazla olmasından dolayı yatırımcıyla bizzat yüz yüze görüşelim istedik. Burada doğru yatırımcıyı bulmaya çalışıyoruz."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@