Okul Sütü Programına İlişkin Tebliğ Resmi Gazete'de Yayımlandı

Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğ ile Okul sütleri, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, yurt içinden temin edilen çiğ sütlerden gerekli onay belgesine sahip gıda işletmelerinden alınacak.

Memurlar 12.08.2017, 14:44
Okul Sütü Programına İlişkin Tebliğ Resmi Gazete'de Yayımlandı

Okul Sütü Programı'na ilişkin tebliğ, 12 Ağustos 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan tebliğ ile süte karşı duyarlılığı tespit edilen öğrenciler program dışında tutulacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğe göre; program ile ilgili bütün işlemler Bakanlık tarafından yapılacak.

Programın Uygulanacağı Okulları Milli Eğitim Bakanlığı Belirleyecek

Süt programının uygulanacağı okullar, velilerin bilgi ve izni dahilinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenecek. Belirlenen okullar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bildirilecek.

Okul Sütleri Bakanlık Tarafından Alınacak

Yurt içinden temin edilen çiğ sütlerden Kamu İhale Kanunu ve ilgili mevzuata göre gerekli onay belgesine sahip ülke içinde UHT üretimi yapan yerlerden, Gıda Bakanlığı tarafından alınacak.

 

Süte Duyarlı Olan Öğrenciler Programın Dışında Kalacak

Öğrenci velisi, aile hekimleri ve öğretmenler tarafından süte hassasiyeti olduğu tespit edilen öğrenciler, okul sütü programının dışında tutulacak.

Eğitim Programları Düzenlenecek

Okul sütü programına ilişkin tüm bilgilerin anlatılacağı, eğitim programları Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenecek.

KAMUPERSONELİ.NET

Haberi Kaynağından Okuyun!

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@