Müdür personeli FETÖ'cü mü diye bakın ne yaptı?

İl müdürü personelinin fetöcü olup olmadığını anlayamayınca bakın ne yaptı?

Memurlar 09.12.2016, 17:03
Müdür personeli FETÖ'cü mü diye bakın ne yaptı?

(DHA) - KAYSERİ Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğünün, Emniyet Müdürlüğü’ne resmi yazıyla başvurarak, "İl Müdürü, Müdür Yardımcıları, tüm Şube ve İlçe Müdürlerinin olduğu yönetici kadrosunun FETÖ/PDY kapsamında herhangi bir ilgilerinin olup olmadığını" sorduğu ortaya çıktı.


15 Temmuz darbe girişiminin ardından Kayseri Emniyet Müdürlüğü, FETÖ operasyonlarını sürdürüyor. Bu konuda tüm kişi ve kurumlara çağrıda bulunan Emniyet Müdürlüğü yetkililerince, FETÖ’cülerin belirlenmesi için herkese görev düştüğünü ve bu nedenle adli mercilerin yanında emniyet birimlerine de bu konuda yardımcı olunması çağrıları yapılıyor. Kayseri Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özkan Kayacan ve ekibinin, İl Emniyet Müdürlüğüne resmi yazı ile başvurarak, 'Kurumda FETÖ’cülerin olup olmadığı' konusunda resmi yazıyla bilgi istendiği ortaya çıktı.


"BU KONUDA İLK OLABİLİRİZ"


Özkan Kayacan şunları söyledi:
"15 Temmuz hain darbe girişimine yönelik olarak milletimiz, hükümetimiz, ülkemize kast etmek isteyen teröristlere gerekli cevabı vermiştir. Biz de bu kapsamda bu terör örgütüne mensup kişilerin tespit edilmesi konusunda Emniyet birimlerine gereken desteği her zaman veriyoruz. Bu açıdan tüm çalışmalarımız da şeffaf olduğumuz için bu konuda da Emniyet Müdürlüğümüz’e kendimiz bizzat başvurduk ve yazılı talepte bulunduk. İl Müdürlüğümüzce, 29 Temmuz 2016 tarihinde İl Emniyet Müdürlüğüne hitaben, İl Müdürü, Müdür Yardımcıları, tüm Şube ve İlçe Müdürlerinin olduğu yönetici kadrosunun FETÖ/PDY kapsamında herhangi bir ilgisinin olup olmadığıyla ilgili resmi yazı yazdık. 17 Ağustos 2016 tarihinde gelen cevabi yazıda da tüm yönetici personellerin FETÖ/PDY kapsamında ilgisinin olmadığı bildirildi. Bu konuda girişimde bulunan ilk ve tek kurum olabiliriz. Kısacası bu ülkemizin meselesi ve herkese görev düşüyor. Bizler de kendi sorumlu olduğumuz kurumda, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin desteği ve öncülüğünde FETÖ ile mücadelede elimizden gelen mücadeleyi yapıp, desteğimizi vereceğiz."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@