Merkez valiliğine atanan vali: Artık serbest meslek sahibiyiz

Karaman'a veda eden Vali Tapsız: Artık serbest meslek sahibiyiz

Memurlar 23.06.2017, 16:01
Merkez valiliğine atanan vali: Artık serbest meslek sahibiyiz

Muammer ŞEN- KARAMAN Valisi Süleyman Tapsız, son kararname ile merkez valiliğine atanmasının ardından bugün kente veda etti. Kendisini uğurlayanlar arasında bulunan vali yardımcılarına, ''Artık serbest meslek sahibiyiz. Hakkınızı helal edin'' diyen Vali Tapsız, sivil plakalı makam aracıyla kentten ayrıldı.

Kilis Valiliği'nden Karaman Valiliği'ne atanan Vali Süleyman Tapsız, son kararname ile merkez valiliğine atandı. Karaman'da 1 yıl 9 gün görev yapan Vali Tapsız, bugün kentten uğurlandı. Valilik binasında gerçekleşen uğurlama törenine vali yardımcıları, kaymakamlar, kamu kurumu müdürleri ve valililik çalışanları katıldı. Kendisini uğurlamaya gelenlerle hatıra fotoğrafı çektiren Tapsız, şunları söyledi:

''Karaman'da kısa bir süre kaldım. Ama biz yaklaşık 7 yıldır valilik görevi yapıyoruz. O nedenle sizlerinde şahitliğinde bizleri valilik görevlerine layık gören ve 7 yıl gibi bir süre bu millete hizmet etme imkanını sağlayan başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimize Başbakanımıza İç İşleri Bakanlarımıza hepsine ben buradan şükranlarımı arz ediyorum. Karaman'dan biz razı idik.  Karaman'ı biz çok sevdik. Sizleri ve Karaman halkını çok sevdik. Özellikle Türkçenin başkenti, sevgi ve hoşgörü aşığı Yunus Emre'nin memleketinde görev yapmak benim için onur ve şereftir. Kapımız ve gönül kapımız her zaman sizlere açık. Her zaman Ankara'da bir kardeşiniz var, bunu böyle bilin. Ben haklarınızı helal etmenizi istiyorum. Benim bir hakkım varsa sizlere helal olsun.''

Valili Tapsız, kendisini uğurlayanlarda tek tek vedalaştıktan sonra aracına binmek için yöneldiği sırada, kendisini uğurlayanlar arasında bulunan vali yardımcılarına, ''Artık serbest meslek sahibiyiz. Hakkınızı helal edin" dedi. Ardından sivil plakalı makam aracıyla kentten ayrıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@