Kaymakam FETÖ'den açığa alındı

Kaymakam Murat Irgatoğlu, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırıldı.

Memurlar 19.11.2016, 14:00 20.11.2016, 01:16
Kaymakam FETÖ'den açığa alındı

Bülent DİKTEPE (DHA) - KARABÜK'ün Eskipazar İlçesi Kaymakamı Murat Irgatoğlu, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırıldı.

Geçen Haziran ayında Eskipazar İlçesi'nde göreve başlayan Kaymakam Irgatoğlu, İçişleri Bakanlığı'nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alındı. Kaymakam Irgatoğlu, 7 Mart 2016 tarihinde göreve başlayan ve 17 Haziran 2016'da Ankara'da stajını tamamlamak üzere ayrılan Hülya Yavuz'un yerine atanmıştı.

FACEBOOK'TAN AÇIKLAMA YAPTI

FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan Eskipazar Kaymakamı Murat Irgatoğlu Facebook'tan açıklama yaptı. Irgatoğlu açıklamasında şöyle dedi:

"Devletimizin tasarrufu üzerine maalesef dün itibariyle idari bir tedbir olarak açığa alındığımı öğrendim. Bu durum karşısında elbette üzülmemek elde değil. Ancak bu süreç Türkiye'mizin istikbali ve milletimizin selameti için gerekli olduğundan sabırla; alnım ak, başım dik, ellerim duada bu sürecin hayırlı bir şekilde sonuçlanmasını ve görevimin başına dönmeyi bekliyorum. Buradan beni tanıyan tanımayan herkese seslenmek istiyorum; Lütfen hayal kırıklığına uğramayınız, Anadolu'nun bağrında Türk milletinin yetiştirdiği bir vatan evladı olarak bilmenizi istiyorum ki hiçbir zaman vatanımızın, bayrağımızın ve milletimizin aleyhinde iş yapmadığım gibi hiçbir terör örgütünün üyesi de olmadım. Benim düşüncelerim, hayatım, yaşantım, başarılarım, sosyal ilişkilerim ve icraatlarım bugüne kadar herkesin gözleri önünde cereyan etmiştir. Bu nedenle yanlışlıkların düzeleceğine ve başa gelen bu musibeti de hayırlısıyla atlatacağıma inanıyorum. İstirhamım o ki bugüne kadar görev yaptığım farklı yerlerdeki çalışma arkadaşlarım ve hizmetinde bulunduğum vatandaşlarım isterlerse hakkımdaki kanaatlerini Türkiye Cumhuriyeti’nin ilgili kurumlarına bildirsinler."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@