Son Dakika

İŞKUR TYP Kapsamında 1600 Personel Alımı Yapılacak - kamu personel alımı

İl Milli Eğitim Müdürlüklerine ve Belediyelere

Memurlar 09.06.2018, 20:14
İŞKUR TYP Kapsamında 1600 Personel Alımı Yapılacak - kamu personel alımı

Farklı şehirlerde bulunan kamu kurum ve kuruluşları yayımladıkları ilanlar ile kadrolarında eksik bulunan pozisyonlara personel alımı yapıyorlar. 

Kamu Personeli - Bilindiği üzere başta belediye başkanlıkları olmak üzere çok sayıda kamu kurumu Toplum Yararına Program kapsamında personel alımı yapıyorlar. 

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan ilanlar ile adaylara duyurulan TYP personel alım ilanlarını siz okuyucularımız için derledik. Alım yapılacak şehirler, alım yapacağını açıklayan kurumlar ve alım yapılacak şehirlere dair detaylar şu şekilde,

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER VE ALIM YAPILACAK KURUMLAR

İşkur'un resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlarda 3 farklı şehirde bulunan kamu kurumları TYP kapsamında personel alımı yapacaklarını duyurdular. 

TYP kapsamında personel alım ilanı yayımlanan şehirler arasında Adana, Gümüşhane ve Malatya bulunuyor. Burada bulunan belediye başkanlıkları, İlçe milli eğitim müdürlükleri, kaymakamlıklar, ve benzeri kurumlar çeşitli kadrolarda personel alımı yapacaklar. 

Toplum Yararına Program kapsamında yukarıda yer alan 3 farklı şehirde bulunan kurumlara, MEB bakım onarım ve temizlik, Çevre temizliği, Ağaçlandırma pozisyonlarında personel alımı yapılacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan TYP personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların, İşkur üzerinden adaylara duyurulan başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. TYP personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylardan talep edilen şartlar şu şekilde,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak, görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartları yer alıyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu üzerinden yapacaklar. Adaylar başvurularını ister kurumun internet sitesine üye olduktan sonra elektronik olarak isterlerse de İşkur Müdürlükleri aracılığıyla şahsen yapacaklar. 

Türkiye İş Kurumu üzerinden ilan edilen pozisyonlarda yayımlanan ilanları görüntülemek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın ve ardından açılan sayfada yer alan Ara butonuna basın. 

İlanlara ulaşmak ve elektronik olarak başvuru yapmak için TIKLAYINIZ

Kamupersoneli.net - ANKARA

►►►ADALET BAKANLIĞI 14504 PERSONEL ALIYOR! HAZIRLIK İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@