Son Dakika

FETÖ'den açığa alınan kaymakam, vali yardımcısı oldu

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alınan Ağrı'nın Eleşkirt Kaymakamı Abdulkadir Okay, göreve iade edildikten sonra Muş Vali Yardımcılığı'na atandı. Okay, il sınırına kadar konvoyla uğurlandı.

Memurlar 07.12.2016, 17:12
FETÖ'den açığa alınan kaymakam, vali yardımcısı oldu

(DHA) - FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alınan Ağrı'nın Eleşkirt Kaymakamı Abdulkadir Okay, göreve iade edildikten sonra Muş Vali Yardımcılığı'na atandı. Okay, il sınırına kadar konvoyla uğurlandı.


14 Aralık 2015'ten itibaren Eleşkirt Kaymakamı olarak görev yapan Aldulkadir Okay, geçen 1 Eylül'de İçişleri Bakanlığı tarafından FETÖ/PYD soruşturması kapsamında açığa alındı. Göreve tekrar iade edilen Abdülkadir Okay, geçen 1 Aralık tarihinde yayınlanan kararname ile Muş Vali yardımcılığına atandı. Eleşkirt'e gelerek ayrılış işlemlerini yapan Abdulkadir Okay ziyaretçi akınına uğradı. Vatandaşların evinde ve kaymakamlık makamında ziyaret ettiği Abdulkadir Okay, "Eleşkirt'te görev yaptığım dönem içersinde herkese faydalı olabilmek için elimden geleni yaptım. Çok güzel çalışmalarımız projelerimiz ve ilçeyi daha da güzelleştirmek adına düşüncelerimiz vardı. Benden sonraki ilçemize atanacak olan meslektaşım yapılan çalışmaları devam ettirecek ve sizlere güzel hizmetler sunacaktır. Eleşkirt’ten ayrılacağım için çok üzülüyorum. Eleşkirt’in bende hep güzel hatıraları olacak. Her zaman ziyaretime gelebilirsiniz. Kapım her zaman sizler için açık olacak. Herkes hakkını helal etsin" dedi.


Eleşkirt Kaymakamlığı görevinden ayrılışını gerçekleştiren Abdulkadir Okay ilçe halkı tarafından il sınırına kadar uğurlandı. Uzun konvoyla Abdulkadir Okay'a eşlik eden vatandaşlar son olarak vali yardımcısı ile fotoğraf çektirdi. Ağrı il tabelası önünde fotoğraf çektiren Okay, yeni görev yerine gitti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sözleşmeli Personelin kadroya geçirilmesini doğru buluyor musunuz?
Sözleşmeli Personelin kadroya geçirilmesini doğru buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@