Ekmek yediğin kaba işemeyeceksin dedi işten attı

BOLU Belediyesi'nde çalışan 3 işçi, sosyal medyada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti aleyhinde paylaşım yaptıkları gerekçesiyle işten çıkarıldı. Belediye Başkanı Ak Partili Alaaddin...

Memurlar 08.12.2016, 12:58
Ekmek yediğin kaba işemeyeceksin dedi işten attı

Murat KÜÇÜK (DHA) - BOLU Belediyesi'nde çalışan 3 işçi, sosyal medyada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti aleyhinde paylaşım yaptıkları gerekçesiyle işten çıkarıldı. Belediye Başkanı Ak Partili Alaaddin Yılmaz, "Kimse ekmek yediği kaba işemeyecek. Hem Ak Partili belediyede çalışacaksın, hem de Başbakan ve Cumhurbaşkanına küfür edeceksin. Kimsenin böyle bir şansı yok" dedi.


Bolu Belediyesi'nde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında işten uzaklaştırılan 17 personelden 12'si ihraç edildi. 5 personel ise Kanun Hükmünde Kararname ile işe iade edildi. Ancak bu 5 kişiden Battal Y., İbrahim K. ve Fikri E., sosyal medya hesaplarında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümet aleyhinde eleştirel paylaşımlar yaptıkları gerekçesiyle Bolu Belediyesi Disiplin Kurulu kararı ile işten çıkarıldı.


Bolu Belediyesi'nin Aralık ayı meclis toplantısında CHP'li üye Erhan Beykoz, Başkan Yılmaz'dan işçilerin işten çıkarılmasıyla ilgili bilgi vermesini talep etti. Başkan Yılmaz, söz konusu işçileri tanımadığını ve Disiplin Kurulu kararı ile işten çıkarıldıklarını söyleyerek şöyle konuştu:


"Ben 13 yıldır Bolu Belediyesi'nde çalışan kimsenin sakalı, bıyığı veya siyasi düşüncesi ile ilgilenmedim. Benim için önemli olan nasıl düşündüğü değil, nasıl iş yaptığıdır. Başka bir belediye olsaydı böyle davranmayabilirdi. Türkiye'de örnekleri çok fazla. Ama benim bu davranışıma karşılık bazı arkadaşlar Ak Partili bir belediyede çalışırken sosyal medya hesapları üzerinden lüzumsuz şeyler yapıyorlar. Kimse ekmek yediği kaba işemeyecek. Hem Ak Partili belediye çalışacaksın, hem de Başbakan ve Cumhurbaşkanına küfür edeceksin. Kimsenin böyle bir şansı yok. Kişiler siyaset yapacaklarsa bunun yolu da belli. Gidecekler siyasi partilerde yapacaklar. İşten çıkarılan bu kişiler bir daha kesinlikle geri dönemezler."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@