Çukurca Kaymakamı, Belediye Başkanlığına kayyum atandı

HAKKARİ'nin Çukurca Belediyesi'ne, İlçe Kaymakamı Mehmet Mut kayyum olarak atandı.

Memurlar 08.12.2016, 15:18
Çukurca Kaymakamı, Belediye Başkanlığına kayyum atandı

HAKKARİ'nin Çukurca Belediyesi'ne, İlçe Kaymakamı Mehmet Mut kayyum olarak atandı. Gözalıtna alınan Yüksekova Belediye Eş Başkanı Adile Kozay, bugün öğle saatlerinde Hakkari Adliyesine çıkarıldı.


Hakkari'nin Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca belediyelerine 5 gün önce yapılan sürdürülen soruşturmalar kapsamında operasyon yapıldı. Operasyonlarda Yüksekova Belediye Eş Başkanı Adile Kozay, Çukurca Belediye Eş Başkanları Servet Tunç, Hilal Duman ve Şemdinli Belediye Eş Başkanı Seferi Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı.


Gözaltına alınan Şemdinli Belediye Eş Başkanı Seferi Yılmaz 2 gün önce, Çukurca Belediye Eş Başkanı Servet Tunç ve Başkan Yardımcısı Hıdır Demiroğlu, Çukurca eski Belediye Başkanı Mehmet Kanar, DBP Çukurca eski ilçe Başkanı Cumhur Erdem dün çıkarıldıkları mahkemece 'örgüt üyeleğinden' tutuklanarak cezaevine konuldu.


ÇUKURCA'DA KAYYUM ATAMASI


Tutuklanan Çukurca Belediye Eş Başkanı Servet Tunç'un yerine bugün ilçe kaymakamı Mehmet Mut kayyum olarak atandı.


Aynı soruşturma kapsamında gözaltına alınan Yüksekova Belediye Eş Başkanı Adile Kozay ise, bugün Hakkari'de mahkemeye çıkarıldı. Bu arada Yüksekova ilçesinde gözaltına alınan 10 kişinin Emniyetteki sorguları ise sürüyor. (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@