Çetin Sarıkaya'nın şehit ateşi Elmadağ'a düştü

İSTANBUL Beşiktaş'taki Vodafone Arena Stadı yanında dün gece teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan bekar polis memuru 29 yaşında Çetin Sarıkaya'nın, Ankara'nın Elmadağ ilçesindeki...

Memurlar 11.12.2016, 17:31
Çetin Sarıkaya'nın şehit ateşi Elmadağ'a düştü

Hüseyin ÖZBALI (DHA) - İSTANBUL Beşiktaş'taki Vodafone Arena Stadı yanında dün gece teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan bekar polis memuru 29 yaşında Çetin Sarıkaya'nın, Ankara'nın Elmadağ ilçesindeki baba evine ateş düştü.


İstanbul'da dün geceki hain terör saldırısında, çevik kuvvette şoför olarak görevli henüz 8 aylık polis memuru Çetin Sarıkaya'nın şehit olduğu haberi, gece Elmadağ'ın Kurtuluş Mahallesi Kerse Sokak'ta 2 katlı 6 numarada oturan ailesine ulaştı. Memur olan babası 19 yıl önce vefat eden şehit Çetin Sarıkaya'nın annesi 55 yaşındaki İnci Sarıkaya, haberi alınca sinir krizleri geçirdi. Haberi alan akrabaları ve mahalle sakinleri Sarıkaya Ailesi'nin evine akın etti. Şehidin ailesinin oturduğu 2 katlı binanın çatısından yere kadar ise dev Türk bayrağı çekildi. Elmadağ girişinde bulunan Şehitlik Mezarlığı’ndaki 2 Türk bayrağı ise yarıya indirildi.


Elmadağ Belediyesi, şehit polis Sarıkaya'nın baba evinin önüne 2 taziye çadırı kurdu. Şehidin annesi İnci Sarıkaya, oğlunun şehit haberi üzerine cenazeyi almak üzere İstanbul'a gitti.


Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Bölümü'nden 4 yıl önce mezun olan polis memuru Çetin Sarıkaya'nın, çok sevdiği mesleğini yapma imkanı bulamadığı belirtildi. Şehit Sarıkaya'nın İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çevik Kuvvet biriminde henüz 8 aylık polis memuru ve şoför olarak göreve başladığı öğrenildi.


Polis memuru Çetin Sarıkaya, 4 kardeşin 3'üncüsü olduğu, en küçük kardeşinin Muğla'da Jandarma Uzman Çavuş olarak görev yaptığı, büyük kardeşi ablasının evlendiği, ailesinin üçüncü çocuğu olan diğer kardeşinin de Elmadağ'da minibüs şoförlüğü yaptığı belirtildi.


Cumartesi günü izinli olan şehit polis Çetin Sarıkaya'nın Beşiktaş-Bursaspor maçı nedeniyle göreve çağrıldığı öğrenildi. Şehidin cenazesi işlemlerin ardından Elmadağ Şehitliği'nde toprağa verilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@