810 FETÖ'cüye işlem yapıldı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ Silahlı Terör Örgütü'ne yönelik operasyonların sonuçlarını açıkladı.

Memurlar 07.12.2016, 14:33
810 FETÖ'cüye işlem yapıldı

(DHA) - POLATLI'da 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü'ne yönelik operasyonların sonuçlarını açıkladı. Buna göre asker, polis, sivil ve kamu görevlisi 810 kişi hakkında adli işlem yapıldı. 319 kişi tutuklanırken, 169 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 48 kişinin de Bylock kullandığı tespit edildi.


Polatlı Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana ilçede yapılan operasyonların sonuçlarını basınla paylaştı. İlçede Eskişehir Yolu üzerinde bulunan 58. Füze Tugayı'nın, darbe girişiminin en önemli üslerinden birisi olduğu vurgulandı. Bu çerçevede darbe girişiminin hemen ardından Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Aygün tutuklanmıştı.


FÜZELER BIÇAKLA DURDURULMUŞTU


Polatlı Acıkır mevkiinde bulunan 58. Füze Tugayı'ndan çıkan Füze rampaları Yapracık'ta polis ve vatandaşlar tarafından durdurulmuştu. Polatlı ilçesinin Ankara yönü çıkışında ise halk ellerindeki bıçaklarla füze rampası taşıyan kamyonları lastiklerini parçalayarak durdurmuştu.


15 Temmuz darbe girişiminden bu yana askeri ve sivil bölgelerde sürdürülen operasyonlarda 363 asker gözaltına alındı. Füze rampası taşıyan 84 askerle birlikte 363 asker hakkında işlem yapıldı. 245 askeri personel tutuklandı, 110 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 8 kişi serbest bırakılırken, 2 askeri personelin ise Bylock kullandıkları tespit edildi.


POLATLI DARBENİN ÖNEMLİ MERKEZLERİNDEN BİRİYDİ


Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı ile buna bağlı Acıkır Kışlası ve 58. Füze Tugayı'nın ilçede bulunması nedeniyle Polatlı'nın 15 Temmuz darbe girişiminin en önemli merkezlerinden birisi olduğuna dikkat çekildi. Polatlı Emniyet Müdürlüğü  ekiplerinin 5 aydır yaptığı operasyonlarda yapılan işlemlerle ilgili açıklama şöyle:


"63 polis hakkında adli işlem yapıldı. 10 kişi tutuklandı, 13 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, 9 polisin Bylock kullandıkları tespit edildi. 40 kişi ise serbest bırakıldı.


Milli Eğitim camiasında 172 kişi hakkında adli işlem yapıldı. 12 kişi tutuklandı, 9 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, 6 kişinin Bylock kullandıkları tespit edildi. 151 kişi ise serbest kaldı. Farklı kamu kurumlarında çalışanlar arasında 71 kişi hakkında adli işlem yapıldı. 6 kişi tutuklandı, 6 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, 8 kişinin Bylock kullandıkları tespit edildi. 59 kişi ise serbest bırakıldı. 71 sivil hakkında yapılan adli işlemlerin ardından 34 kişi tutuklandı, 29 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 21 kişinin ise Bylock kullandıkları tespit edildi. 8 kişi ise serbest bırakıldı.


Farklı il ve ilçelerin savcılıklarının istedikleri 70 kişi yakalandı ve ilgili savcılıklara teslim edildi. Bunlardan 12 kişi tutuklandı, 2 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, 2 kişinin Bylock kullandıkları tespit edildi. 56 kişi ise tamamıyla serbest kaldı."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@