Hatay'da 218 kamu görevlisi açığa alındı

HATAY'da darbe girişimi soruşturması kapsamında aralarında Vali Yardımcıları Mustafa Ünsal ve Kadri Canan ile Yayladağı Kaymakamı Alpaslan Altınışık'ın da bulunduğu hakim, savcı, polis ve asker 218 kamu...

Memurlar 18.07.2016, 23:39
Hatay'da 218 kamu görevlisi açığa alındı
HATAY'da darbe girişimi soruşturması kapsamında aralarında Vali Yardımcıları Mustafa Ünsal ve Kadri Canan ile Yayladağı Kaymakamı Alpaslan Altınışık'ın da bulunduğu hakim, savcı, polis ve asker 218 kamu görevlisi açığa alındı. Vali Ercan Topaca, bu kişilerden 19'unun tutuklandığını söyledi.

Vali Ercan Topaca, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yaşananlarla ilgili valilikte Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Lütfü Savaş, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle birlikte toplantı yaptı. Toplantı sonunda açıklama yapan Vali Topaca, il genelindeki gözaltı ve görevden uzaklaştırmalarla ilgili detaylı bilgiler verdi.

13 KİŞİ ARANIYOR

Şu ana kadar Hatay'da asker, polis, hakim ve savcı da dahil 41 kişinin gözaltına alındığını belirten Topaca, "Bunlardan 19 kişi şu an itibariyle tutuklanmıştır, 2 kişi adli kontrolle serbest bırakılmıştır, 13 kişi aranmaktadır. Kamu görevlileri içinden toplamda vali yardımcıları, kaymakam, polis, asker, hakim ve savcının olduğu toplam 218 kişi görevden uzaklaştırılmıştır. Bunun anlamı bildiğiniz gibi geçici bir tedbirdir" diye konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@