Dargeçit Kaymakamlığı 20 çarşı ve mahalle bekçisi alımı için ilan verdi

MARDİN'in Dargeçit ilçesinde Kaymakamlık internet sitesine koyduğu bir duyuruyla  ilçe merkezindeki çarşı ve mahallelerde görev yapacak 20 bekçi alınacağını duyurdu. Alınacak bekçi adayları arasında aranacak şartlarından biri de,...

Memurlar 07.04.2016, 11:56
Dargeçit Kaymakamlığı 20 çarşı ve mahalle bekçisi alımı için ilan verdi
MARDİN'in Dargeçit ilçesinde Kaymakamlık internet sitesine koyduğu bir duyuruyla  ilçe merkezindeki çarşı ve mahallelerde görev yapacak 20 bekçi alınacağını duyurdu.

Alınacak bekçi adayları arasında aranacak şartlarından biri de, "Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak" oldu.

Dargeçit Kaymakamlığı'nın internet sitesine konulan duyuruda, ilçe merkezindeki çarşı ve mahallelerde görev yapacak 20 bekçi alınacağı belirtilerek, başvuruların 6 Nisan ile 29 Nisan tarihleri arasında yapılacağını kaydedildi. Duyuruda, müracaatların Dargeçit İlçe Emniyet Amirliği'ne yapılacağı belirtilerek, çarşı ve mahalle bekçisi olmanın şartları ise şöyle sıralandı: "Türk vatandaşı olmak, en az ilkokulu bitirmiş, askerlik görevini yapmış, 30 yaşından yukarı olmamak, görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya sakatlığı bulunmadığı sağlık kurulu tarafından verilmiş raporlarla tevsik edilmiş olmak, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak." Duyuruda, alınacak bekçiler için önce sözlü sınav ardından yazılı sınav yapılacağı da belirtildi. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@