Yardımcı hizmetler personeli için kanun teklifi

3 Chp Milletvekili ve 1 MHP Milletvekili birleşerek YARDIMCI HİZMETLER SINIFI için kanun teklifi verdi. Kanun tekliflerindeki ortak karar yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılması üzerineydi.

Kamudan 29.11.2018, 13:18 29.11.2018, 14:59
Yardımcı hizmetler personeli için kanun teklifi

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in 2/1324 Esas Nolu verdiği kanun teklifi ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa eklenecek geçici madde ile atıl durumda olan ve hali hazırda memurun tanımı ile uyuşmayan Yardımcı Hizmetler Sınıfı tümden kaldırılarak bu sınıfta atıl durumda olan personelin öğrenimlerine uygun hizmet sınıflarına değerlendirilerek kamu yararının gözetilmesi ve verimliliğin artırılması amaçlanmıştır.

CHP İstanbul Milletvekili Dr. Sibel Özdemir'in 2/1223 Esas Nolu verdiği kanun teklifinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa eklenecek geçici madde ile YHS statüsünde çalışan kamu personeline yönelik bir defaya mahsus olmak üzere Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavının yapılması konusunda bir düzenlemeye ihtiyaç doğmuştur. Söz konusu bu değişiklik önerisi ile bu ihtiyacın karşılanması amaçlanmıştır.

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi'nin 2/1331 Esas Nolu verdiği kanun teklifinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa eklenecek geçici madde ile atıl durumda olan ve hali hazırda memurun tanımı ile uyuşmayan Yardımcı Hizmetler Sınıfı tümden kaldırılarak bu sınıfta bulunan personelin öğrenimlerine uygun hizmet sınıflarında değerlendirilerek kamu yararının gözetilmesi ve verimliliği arttırılması amaçlanmıştır.

MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu'nun 2/1166 Esas Nolu verdiği kanun teklifinde Yardımcı Hizmetler Sınıfının tümden kaldırılması ve bu Sınıfta çeşitli unvanlarda görev yapan personelin kurumlarında Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil Memur unvanlı kadrolara atanmaları sağlanarak, Yardımcı Hizmetler Sınıfının varlığından kaynaklı sorunların ortadan kaldırılması öngörülmektedir. 
 

2/1324 ESAS NOLU KANUN TEKLİFİ

2/1223 ESAS NOLU KANUN TEKLİFİ

2/1331 ESAS NOLU KANUN TEKLİFİ

2/1166 ESAS NOLU KANUN TEKLİFİ

Yorumlar (5)
Muhsin koç 2 yıl önce
Bu cennet parçası ülkemizde TBMM 600 millet vekili var toplum yararına faydalı bir durum bir maduriyeti varsa onlar vekil yapan halkın değil parti başkan kanının dediği oluyor demekki meclisi vekiller değil parti başkanlarının dediği oluyor vali kaymakam belediye başkanları ili ilçeyi onlar yonetiyorsa mecliste sadece başkanlarının dediği yapan 600 millet vekiline gerek yok millet vekili olmayınca eyt asgari ucretliye emekliye gayet rahat bütçe açılır zaten varlıklarıyla yokluklari belli değil vekil olmasa da olur
mehmet 2 yıl önce
Bu teklif AKPARTİ tarafından verilmezse bir anlam ifade etmiyor.
Musa 2 yıl önce
Mezuniyetimize uygun kadrolara atanmayı talep ediyoruz.
Yıldız 2 yıl önce
Hizmetli sınıfı kaldırılmalı veya eğitim düzeyi tutan orta ve lisans mezunları bir defaya mahsus memur kadrolarına geçirilmelidir.
Levent 2 yıl önce
YHS sınıfı kaldırılmalı
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@