TBMM Tarım Komisyonu üyesi Rıza Posacı; Ülkemizde Tarım ve Hayvancılık Daha İyi Noktalara Gelecek…

Aydın Ak Parti Milletvekili ve TBMM Tarım Komisyonu üyesi Rıza POSACI’dan Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği’ne ziyaret…

Kamudan 24.12.2018, 13:17 25.12.2018, 18:44
TBMM Tarım Komisyonu üyesi Rıza Posacı; Ülkemizde Tarım ve Hayvancılık Daha İyi Noktalara Gelecek…

KamuGundemi.com ÖZEL - Aydın Ak Parti Milletvekili ve Tarım Komisyonu Üyesi Rıza POSACI, hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin sorunlarını dinlemek üzere, Tarım ve Ormancılık Bakanlığı, Bitkisel Üretim Genel Müdürü Fuat AKTAŞ ile birlikte, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil ÖZCAN’ı makamında ziyaret ederek, yetiştiricilerin sorununu dinledi. 

Yetiştiricinin sorunlarını yakinen bildiğini, kendisinin de tarımla uğraştığını, sıkıntıların giderilmesi hususunda elinden geleni yapacağını dile getiren Posacı, öncelikle süt üreticilerinin 2019’da süt prim desteklerinin 15 kuruştan, 25 kuruşa çıkarıldığını belirtirken, çiğ süt fiyatlarının da 1,70 TL den 1,95 TL ye çıktığını söyledi.

Posacı; ülkemiz genelinde hayvancılığın elverişli sürdürülebilir bir duruma getirmenin çabasında olduklarını bunun için her türlü fedakârlıkları yapacaklarını dile getirirken, dünyada küresel bir daralma olduğunu bunun hayvancılık üzerine etkisinin olumsuz yansımasının ülkemizi de etkilediğini görüyoruz. Biz bu olumsuz etkinin ortadan kaldırılması için elimizden gelen her türlü çabayı gösteriyoruz. Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil ÖZCAN’nın bahsettiği sorunların hükümetimizce bilindiği, gerekli tedbirlerin alındığını ve alınacağını ifade eden POSACI; Sayın Genel Müdürümüz AKTAŞ’la sorunları dinleyerek gerekli önlemlerin alınması hususunda çalışmaların yapılacağını her türlü imkanların seferber edileceğini söyledi.

Yapılan görüşmede hayvancılığın sorunlarını konuşulurken, ülke genelinde yaşanan bu sorunların nasıl çözülmesi gerektiği konusunda fikir alış verişinde bulunuldu. Kısa ,orta ve uzun vadede hayvancılığın önündeki sorunların kaldırılması için stratejik planlamanın yapılması ve ülke genelinde ulaşılabilir bir projenin hayata geçirilmesi gerektiği ifade edildi.

Sayın Posacı; Ülkemizin Tarım ve Hayvancılığının daha iyi noktalara geleceğini, bu dönemdeki sıkıntıların giderileceğini, çiftçilerimizin her zaman ki gibi yanlarına olacaklarını söyleyerek hem Bakanlık hem de TBMM’de Tarım Komisyonun da çalışmaların yapıldığı, sorunların ortadan kaldırılması için gereken tüm imkanların kullanılacağını söyledi. Sorunların en kısa sürede bertaraf edileceğinin, Tarım ve Hayvancının rahat nefes alacağını söyledi. Tarım bizim için vazgeçilmez milli bir meselemizdir diyerek konunun ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil ÖZCAN ise yetiştiricinin sorunlarını dinledikleri ve gerekli çalışmaları yaptıkları için Sayın Posacı’ya teşekkür etti.

Kaynak:KamuGundemi.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@