Sözleşmelilerin Kadroya Alınması Konusunda Flaş Gelişme

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı İsmail Koncuk'un 45 gün önce meclise görüşülmesi için sunduğu sözleşmeli personellerin kadroya alınması konusunda kanun teklifi 45 günlük sürenin dolmasına rağmen henüz görüşülmedi.

Kamudan 04.12.2018, 23:09 04.12.2018, 23:38
Sözleşmelilerin Kadroya Alınması Konusunda Flaş Gelişme

Tüm sözleşmelilerin kadroya alınması için verdiğim kanun teklifinde 45 günlük bekleme süresi dolmuş ancak teklifim komisyonlarda görüşülmemiştir. Bu sebeple Meclis iç tüzüğünün 37 Maddesi gereği doğrudan genel kurulda görüşülmesi için TBMM Başkanlığına başvuruda bulundum. 

Komisyonlarda inceleme süresiMADDE 37- Kanun tekliflerinin esas komisyonlara havale gününden itibaren en geç kırkbeş gün içinde sonuçlandırılması gerekir.

Bu sürenin bitiminde teklifin doğrudan Genel Kurul gündemine alınmasını teklif sahipleri isteyebilirler. Bu istemler üzerine komisyon ve teklif sahibi beşer dakikayı geçmemek üzere söz alabilir. Genel Kurul işaret oyuyla karar verir. Bu istemler, her hafta Salı günü ayrı bir siyasi parti grubundan bir milletvekili tarafından yerine getirilmek kaydıyla bir tane olmak üzere işleme alınır. Bir milletvekili bir yasama yılında bu kapsamda bir defadan fazla istemde bulunamaz.Başkanlıkça esas komisyon dışında, tali komisyonlara da havale edilmiş olan bir konu bu komisyonlarca on gün içinde sonuçlandırılır. Bu süre Başkanlıkça kısaltılabileceği gibi komisyonun müracaatı halinde en çok on gün daha uzatılabilir.
 

Yorumlar (2)
serkay ozkaya 2 yıl önce
Hadi inşAllah bitsin şu çilemiz.
Zeliş 2 yıl önce
Allah razı olsun bu haberi yapandan.inşAllah kadro gelir
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@