Sarıcakaya İlçesi'ne başörtülü kaymakam Neslihan Kısa

ESKİŞEHİR'in Sarıcakaya İlçesi'ne başörtülü olan 25 yaşındaki Neslihan Kısa, kaymakam vekili olarak atandı. Akdeniz iklimi özelliğini taşıyan ve seracılığın yaygın olduğu Sarıcakaya ilçesinde Fatih Cıdıroğlu'ndan boşalan...

Memurlar 12.03.2016, 11:40 12.03.2016, 20:51
Sarıcakaya İlçesi'ne başörtülü kaymakam Neslihan Kısa
ESKİŞEHİR'in Sarıcakaya İlçesi'ne başörtülü olan 25 yaşındaki Neslihan Kısa, kaymakam vekili olarak atandı.

Akdeniz iklimi özelliğini taşıyan ve seracılığın yaygın olduğu Sarıcakaya ilçesinde Fatih Cıdıroğlu'ndan boşalan kaymakam vekilliği koltuğuna Neslihan Kısa oturdu. Türkiye'nin ilk başörtülü kaymakamı olduğu belirtilen Neslihan Kısa, İçişler Bakanlığı'nın 29 Şubat 2016 tarihli onayı ve Personel Genel Müdürlüğü'nün 1 Mart 2016 tarihi yazısıyla Sarıcakaya İlçesi'ne Kaymakam Vekili olarak atandı.

KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Geçen 7 Mart Pazartesi günü 5 bin 610 nüfuslu Sarıcakaya İlçesi'nde görevine başlayan Neslihan Kısa, 8 Mart'ta da Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kaymakamlığın resmi sitesinde yazılı bir mesaj yayınladı. Kısa mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Bugün toplumumuzun yarısını oluşturan kadınları üretimden ve katılımdan dışlayan bir toplumun gelişmesi ve kalkınması mümkün değildir. Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi ve koruyucusu olan kadınlarımızın hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkan sağlayacak şartları hazırlamak, kadın-erkek hepimizin görevidir. Günümüzde karşılaştığımızı önemli bir sorun olarak karşımıza kadına yönelik şiddet çıkmaktadır. Kadınlarımıza yönelen şiddetin önlenmesi amacıyla devletimizin almış olduğu tedbirleri desteklemekle birlikte, toplumun tüm kesimlerinin işbirliği ile, kararlı bir şekilde yürütülecek projelerin bu önemli sorunun çözümünde başarıyı getireceği inancındayım. Bu duygu ve düşüncelerle; hayatın içerisinde erkeğin yardımcısı, arkadaşı, eşi olan; birçok noktada hayatı kolaylaştıran fedakar ve emektar kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

FAKÜLTE BİRİNCİSİ

Neslihan Kısa 1991 yılında Giresun'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2009 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden 2013 yılında fakülte birincisi olarak mezun oldu. İçişleri Bakanlığı'nın açtığı Kaymakam Adaylığı sınavına katıldı ve 2015 yılında Kocaeli Kaymakam adayı olarak mesleğe intisap etti. Kocaeli ili Gölcük ilçesi ve Yalova ili Altınova ilçesinde Kaymakam refikliği stajını tamamladı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@