Sağlık Bakanlığı'ndan Organ Bağışı Haftası Etkinlikleri

ANKARA(ANKA) - Sağlık Bakanlığı, “Organ Bağışı Haftası” nedeniyle vatandaşları organ nakline teşvik etmek üzere eğitim faaliyetleri düzenleyecek, paneller, konferanslar gerçekleştirecek. Sağlık

Memurlar 05.11.2014, 14:55
Sağlık Bakanlığı'ndan Organ Bağışı Haftası Etkinlikleri

ANKARA(ANKA) - Sağlık Bakanlığı, “Organ Bağışı Haftası” nedeniyle vatandaşları organ nakline teşvik etmek üzere eğitim faaliyetleri düzenleyecek, paneller, konferanslar gerçekleştirecek.

Sağlık Bakanlığı'ndan  yapılan açıklamaya göre “Organ Bağışı Haftası” dolayısıyla 3-9 Kasım tarihleri arasında birçok etkinlik düzenlenecek. Bu kapsamda Bakanlık tarafından kamu hastaneleri ile diğer resmi ve özel hastaneler, semt poliklinikleri, halk sağlığı laboratuvarları, dispanserler, sağlık merkezleri, aile sağlığı merkezi ve toplu yaşanılan mekânlarda halkın görebileceği uygun yerlere ve caddelere afişler asılarak kitapçıklar dağıtılması planlanıyor. Etkinlikler dahilinde Milli Eğitim İl Müdürlükleri ile işbirliği çerçevesinde ilköğretim ve lise öğrencilerine eğitimler verilerek hastanelerde başta Sağlık Personelleri’ne panel, konferans ve toplantılar düzenlenecek. Bunların yanı sıra Aile hekimleri tarafından kalabalık işyerlerine, sanayi iş kollarına ve fabrika işçilerine yönelik organ bağışının önemine dikkat çeken konferanslar gerçekleştirilecek. (ANKA)

(CNS/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@