Sağlık Bakanlığı'ndan Ambulans Kaçırma Açıklaması: Bir Daha Yaşanmaması İçin Gereken Tedbirleri Alıyoruz

Sağlık Bakanlığı, Erzurum’da 112 sağlık ekibinin teröristler tarafından kaçırılmasını şiddetle kınarken, “Hiçbir ayrım gözetmeden kendisini vatandaşımızın sağlığına adayan çalışanlarımıza yapılan böylesi saldırının bir daha yaşanmaması için gereken tedbirleri alıyoruz” açıklamasında bulundu.

Memurlar 25.07.2015, 23:04
Sağlık Bakanlığı'ndan Ambulans Kaçırma Açıklaması: Bir Daha Yaşanmaması İçin Gereken Tedbirleri Alıyoruz

ANKARA(ANKA) – Sağlık Bakanlığı, Erzurum’da 112 sağlık ekibinin teröristler tarafından kaçırılmasını şiddetle kınarken, “Hiçbir ayrım gözetmeden kendisini vatandaşımızın sağlığına adayan çalışanlarımıza yapılan böylesi saldırının bir daha yaşanmaması için gereken tedbirleri alıyoruz” açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, dün Erzurum’un Tekman ilçesinde, bir ihbar üzerine ambulansla göreve giden 112 sağlık ekibinin bir grup terörist tarafından kaçırılması şiddetle kınandı.

Tek amaçları insan sağlığını daha ileriye taşımak ve halka hizmet etmek olan sağlık çalışanlarının böylesi bir olayla karşı karşıya kalmasının kabul edilemez bir durum olduğu vurgulanan açıklamada, “Hamile bir vatandaşımıza acil müdahale için giden ekibimize yapılan bu eylem ayrıca terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hiçbir ayrım gözetmeden kendisini vatandaşımızın sağlığına adayan çalışanlarımıza yapılan böylesi saldırının bir daha yaşanmaması için gereken tedbirleri alıyoruz. İnançlarımızla kültürümüzle, insani ve mesleki değerlerimizle bağdaşmayan bu olayı gerçekleştirenlere karşı vatandaşlarımızın daha dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatıyor, yaşananları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” denildi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@