Otobüslerde Engelliler İçin Eğitim Veriyorlar

EGO Genel Müdürlüğü, engelli yolcular için engelli asansörü ve rampası bulunan otobüslerin kullanımı ve yolcuların araçlara sorunsuz şekilde inip binmelerine yardımcı olma konusunda otobüs şoförlerine eğitim veriyor.

Memurlar 27.08.2015, 22:01
Otobüslerde Engelliler İçin Eğitim Veriyorlar

ANKARA (ANKA)- EGO Genel Müdürlüğü, engelli yolcular için engelli asansörü ve rampası bulunan otobüslerin kullanımı ve yolcuların araçlara sorunsuz şekilde inip binmelerine yardımcı olma konusunda otobüs şoförlerine eğitim veriyor.

Başkentte günlük ortalama 750 bin kişinin kent içi ulaşımında tercih ettiği EGO otobüsleri içinde bulunan asansör ve rampa sayesinde her gün 22 binin üzerinde engelli vatandaş sorun yaşamadan seyahat edebiliyor. EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, otobüslerde bulunan özel mekanizmalı engelli asansörü ve rampalar sayesinde fiziksel engelli vatandaşların da konforlu seyahat etmelerinin sağlandığını belirterek, şoförlere de araçlarda bulunan asansör ve rampaların kullanımı konusunda eğitimler verildiğini söyledi.

Tahiroğlu, engellilerin ulaşımını da kolaylaştırmak için özel dizayn edilmiş, içinde asansör ve rampanın olduğu 940 otobüs bulunduğunu, bu otobüslerin sayısının her geçen gün artırılarak servise verildiğini bildirdi. Fiziksel durumlarından dolayı tekerlekli sandalye veya koltuk değneklerine bağımlı yaşamak zorunda kalan vatandaşların, başkalarının yardımı olmadan ulaşımlarının gerçekleştirebilmelerinin önemine dikkat çeken Tahiroğlu, “Otobüsler içinde bulunan özel mekanizmalar sayesinde, fiziksel engeli bulunan Başkentliler de evlerinden işlerine veya kent içinde gitmek istedikleri yerlere tek başlarına, özgür, güvenli ve konforlu şekilde seyahat edebiliyorlar” dedi.

-“940 OTOBÜSTE ENGELLİ ASANSÖRÜ VE RAMPA VAR"-

Tahiroğlu, kent içi genelinde günlük 1696 EGO otobüsünün servise çıktığını, bu araçların 940'ında engelli asansörü ve engelli rampası bulunduğunu belirterek, 580 otobüste de engelli asansörü yapılması çalışmalarına başlandığını ifade etti. Her gün ortalama 750 bin Başkentlinin EGO otobüsleriyle taşındığını vurgulayan Tahiroğlu, 22 bine yakın engelli vatandaşın da seyahat etmek için yine EGO otobüslerini tercih ettiğini kaydetti.

-“ HER YIL 2 BİN 352 ŞOFÖRE SEMİNER VERİLİYOR”-

Hizmet kalitesinin artmasının sadece teknik altyapının güçlendirilmesiyle mümkün olamayacağına dikkat çeken Tahiroğlu, EGO şoförlerine verilen eğitimler hakkında şunları söyledi:

“Her yıl 2 bin 352 şoföre, halkla ilişkiler, stres yönetimi, öfke kontrolü ve motivasyon konularında seminerler veriliyor. Uzman eğitmenler tarafından verilen bu seminerlerin, personel üzerinde oldukça faydalı olduğunu görüyoruz.” (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@