Kritik Atamalar

Geçici seçim hükümetinin bu hafta içerisinde kurulması beklenirken 62. hükümet, kritik mevkilere atamalar yapmaya devam ediyor.

Memurlar 26.08.2015, 13:20
Kritik Atamalar

ANKARA (ANKA) - Geçici seçim hükümetinin bu hafta içerisinde kurulması beklenirken 62. hükümet, kritik mevkilere atamalar yapmaya devam ediyor.

Başbakanlık ile Başbakan Yardımcılığı, Adalet, Aile ve Sosyal Politikalar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çevre ve Şehircilik, Ekonomi, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Kültür ve Turizm, Millî Eğitim, Millî Savunma ve Orman ve Su İşleri Bakanlıklarına Ait Atama Kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Atamalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili bakanların imzalarıyla yapıldı.

Buna göre Başbakanlıktan, Rize İl Müftülüğü’ne İsmail Yalçın’ın ataması yapıldı.

Başbakan Yardımcılığından, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı’na, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Hamza Taşdelen atandı.

Adalet Bakanlığı, Teftiş Kurulu Başkanlığı’na, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başmüfettişi Vedat Ali Tektaş, Eğitim Dairesi Başkanlığı’na, Ankara Hakimi İbrahim Şahin, Strateji Geliştirme Başkanlığı’na, Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Alpaslan Azapağası, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na, Akyurt Hakimi Servet Gül, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı’na, Danıştay Tetkik Hakimi Birol Terlemez atandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcıları Bedri Ünal, Ümit Güner, Bakanlık Müşaviri Süleyman Dinçer, Hakkari Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdulbaki Aydın, Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Karadeli, Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sait Mızraklıdağ, Bartın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Orhan Külekçi, Burdur Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Osman Çizmeci, Ağrı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Çitil, Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Yıldırım ile Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erhan Güngör, başka bir göreve atanmak üzere bu görevlerinden alındı. Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcılığı’na Bakanlık Müşaviri Şuayıp Tunçal atandı. Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı’na Bakanlık Müşaviri Faik Yıldırım getirilirken, Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne Zeynel Abidin Koç, Hakkari Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne Mehmet Akif Bildirici, Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne İsmail Kılıç, Bakanlık Müşavirliği’ne de Ayşe Pehlivan atandı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ardahan Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne Hasan Şanlı getirildi. Şanlıurfa Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne Elazığ Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zafer Aydın atanırken bu suretle boşalacak olan Elazığ Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne Mustafa Yavuztürk’ün atanmasına karar verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda, Müfettişliklere, Müfettiş Yardımcıları Mahmut Mustafa Hanefioğlu, Ümit Poyraz, Yasin Göven, Osman Nuri Özkök, Mustafa Akçelik, Ahmet Ersan Demir ile Erinç Çetinkaya’nın atamaları yapıldı. Bakanlık Müşavirliği’ne, Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Davut Güney’in atanması kararlaştırıldı.

Ekonomi Bakanlığından, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı’na Hayrettin Yücel atandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliği’ne aynı yer Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Bayram’ın ataması yapıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Batman İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Tercan, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı. Bingöl İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne, Hakkari İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Yıldırım’ın ataması gerçekleştirildi. Trabzon İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne, Cahit Gülbay getirildi. Strateji Geliştirme Başkanı Ömer Bülent Arslan, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı. Ordu İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne, Kemal Yılmaz atandı. Yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren Yasin Yavuz Müfettişliğe atandı. Bakanlık Müşavirliğine, Rehberlik ve Teftiş Başkanı Erdal Celal Sumaytaoğlu getirildi. Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı’na, İsmail Kemaloğlu atandı. Müsteşar Yardımcılığına Volkan Mutlu Coşkun getirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığından, Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne, Remzi Uslu atandı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Recep Dernekbaş getirildi. Bakanlık Müşavirliğine, Strateji Geliştirme Başkanı Nurettin Konaklı’nın atanması kararlaştırıldı. Strateji Geliştirme Başkanlığına Veysel Erdel atandı. Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Turgut Özbek getirildi.

Milli Savunma Bakanlığı, Bakanlık Müşavirliği’ne Sedat İlhan Güldoğan’ın atanması uygun bulundu.

Ayrıca, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdür Yardımcılığı’na, 5. Bölge Müdürü (Ankara) Murat Acu atandı. Orman Genel Müdürlüğü Trabzon Orman Bölge Müdürlüğüne Mümin Döngez, Orman Genel Müdürlüğü Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğüne Alpaslan Altındaş ve Orman Genel Müdürlüğü Isparta Orman Bölge Müdürlüğüne de İsmail Tüfekçi getirildi. (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@