İstanbul İtfaiyesi ‘İtfaiyecilik Oscarı'na Aday

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İtfaiyesi, dünyanın en prestijli organizasyonlarından ‘İtfaiyecilik Oscarları’nda, ‘2015

Memurlar 23.11.2015, 20:25
İstanbul İtfaiyesi ‘İtfaiyecilik Oscarı'na Aday

İSTANBUL(ANKA)-İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İtfaiyesi, dünyanın en prestijli organizasyonlarından ‘İtfaiyecilik Oscarları’nda, ‘2015-Yılın İtfaiye Ekibi’ kategorisinde finale kaldı.

İBB’den yapılan açıklamaya göre, ‘İtfaiyecilik Oscarları’na her yıl dünyanın dört bir yanından 80’in üzerinde ülkenin itfaiye ekipleri katılıyor. Oscar ödülleri, İtfaiye ekiplerinin yangın ve afetlere müdahaleleri değerlendirilerek veriliyor. İlk etap değerlendirmeler, 4 farklı ülkeden mensuplarından oluşan uzman bir jüri tarafından yapılıyor. Elemeleri geçen 11 olay ise dünya çapında internet üzerinden erişime açık halkoylaması ile yarışıyor. İstanbul İtfaiyesi, 100’lerce aday arasından 9 ülkeden 10 şehir ile birlikte finale kalma başarısını gösterdi.

İstanbul İtfaiyesi, 28 Şubat 2015’te meydana gelen ve yüksek risk altında gerçekleşen başarılı ‘Akaryakıt Tanker Yangını’ (Chemical Tanker Exploded) müdahalesi ile ‘Yılın İtfaiye Ekibi’ kategorisinde oscara aday gösterildi.

-YILIN İTFAİYESİ HALK OYLAMASIYLA SEÇİLECEK-

Jüri değerlendirmesi sonucunda yüzlerce aday arasından İstanbul ile birlikte 10  ülkeden 11 şehir finale kaldı. ‘2015-Yılın İtfaiye Ekibi’ internet üzerinden halk oylaması ile belirlenecek. En çok oyu alan 3 şehrin itfaiye ekibinin davet edileceği ‘İtfaiyecilik Oscarları Ödül Töreni’, 22 Ocak 2016 tarihinde Almanya’nın Ulm kentinde düzenlenecek. (ANKA)

(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@