Davutoğlu'ndan Tübitak'a Kutlama

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Bilim ve teknoloji bugün yüksek medeniyet seviyesini oluşturan unsurların en başında gelmekte, toplumların gelişmesinde hayati ölçüde belirleyici olmaktadır. Geleceğin dünyasını bilim üreten, bunu doğru ve etkin kullanan milletler şekillendirecektir” dedi.

Memurlar 24.07.2015, 20:12
Davutoğlu'ndan Tübitak'a Kutlama

-Başbakan Ahmet Davutoğlu, TÜBİTAK’ın kuruluş yıldönümü için kutlama mesajı yayınladı.

ANKARA (ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Bilim ve teknoloji bugün yüksek medeniyet seviyesini oluşturan unsurların en başında gelmekte, toplumların gelişmesinde hayati ölçüde belirleyici olmaktadır. Geleceğin dünyasını bilim üreten, bunu doğru ve etkin kullanan milletler şekillendirecektir” dedi.

Başbakan Davutoğlu, TÜBİTAK’ın kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne erişmede bilimin, bilginin ve teknolojinin önemini vurguladı. Başbakan Davutoğlu, “Bu bakımdan, bizler hükümet olarak, bilim ve teknolojiye büyük önem atfediyor, bilgi ve teknoloji üreten ülkeler arasında üst sıralarda yer almak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Davutoğlu, ülkeye birçok proje, araştırmacı ve bilim insanı kazandıran, sanayinin, bilim ve teknoloji politikalarının gelişmesinde katkıları olan TÜBİTAK’ın, bundan sonra da Türkiye’nin geleceğe hazırlanmasında üstlendiği bu önemli rolü üstlenmeye devam edeceğini bildirdi. (ANKA)

(MEL/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@