Btk'dan Alo Tanıtım Yasağı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), pazarlama ve tanıtım amaçlı olarak tüketicilerle e

Memurlar 08.08.2015, 11:55
Btk'dan Alo Tanıtım Yasağı

ANKARA (ANKA) - Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), pazarlama ve tanıtım amaçlı olarak tüketicilerle e-posta ve SMS yöntemi ile izinsiz iletişim kurulamayacağını bildirdi.

BTK Basın müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Elektronik haberleşme sektöründe faaliyette bulunan sabit, cep telefonu, internet servis sağlayıcıları ile uydu platform işletmecileri tarafından pazarlama ve tanıtım amaçlı olarak tüketiciler ile sesli arama, e-posta ve SMS yöntemi ile izinsiz iletişim kurulamayacaktır” denildi.

Açıklamada, tüketiciler ile pazarlama ve tanıtım amaçlı olarak sesli arama yoluyla iletişim kurduğu tespit edilen işletmecilere, ilgili mevzuat kapsamındaki yükümlülükleri hatırlatıldığı belirtilerek  “Şikâyet konusu fiil ile ilgili denetim faaliyetlerini daha sağlıklı yürütülmesini teminen işletmecilerden mevzuat hükümlerine uyup uymadıklarına ilişkin gerekli bilgiler istenmiştir. İşletmecilerin BTK’nın düzenlediği esaslara uymaması halinde 15.2.2014 tarihli ve 28914 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu İdari Yaptırımlar Yönetmeliği hükümleri uygulanacaktır” ifadelerine yer verildi. (ANKA)

(DRY/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@