Bakan Yardımcısından Meteoroloji Çalışanlarına İyi Haber

ANKARA (ANKA)- Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Nurettin Akman, Meteoroloji çalışanlarının sorun ve taleplerinin, Meclis’e getirilmesi düşünülen Torba Kanuna konulması konusunda kararlı olduklar

Memurlar 05.11.2014, 14:15
Bakan Yardımcısından Meteoroloji Çalışanlarına İyi Haber

ANKARA (ANKA)- Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Nurettin Akman, Meteoroloji çalışanlarının sorun ve taleplerinin, Meclis’e getirilmesi düşünülen Torba Kanuna konulması konusunda kararlı olduklarını belirtti. 

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Nurettin Akman’la görüşen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan ve beraberindeki heyet, Meteoroloji Genel Müdürlüğü çalışanlarının sorun ve taleplerini dile getirerek, Kurum İdari Kurul Toplantısında konuşulanları bir dosya halinde sundu. Akman’ın makamında gerçekleşen görüşmede, Büro Memur-Sen heyeti, Meteoroloji çalışanlarının Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarının yapılması, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, servis sıkıntısının çözülmesi ve havacılık tazminatının verilmesini talep etti.

-“MALİYE BAKANLIĞI BU KONUDA SORUN ÇIKARTIYOR”-

Büro Memur-Sen heyetinin taleplerine olumlu cevap veren Akman, taleplerin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bulunan Orman ve Su İşleri Bakanlığıyla ilgili 4 kanun teklifinden birisine ya da Meclise getirilmesi düşünülen Torba Kanuna konulması konusunda kararlı olduklarını belirtti. Akman, Maliye Bakanlığının bu konuda sorun çıkardığını ve bu sorunu da Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla görüşerek aşacaklarını ifade etti. (ANKA)

(MLT/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@