Şanlıurfa Valisi fıstık şenliğinde konuştu: Düşman çatlatıyoruz

BİRECİK (Şanlıurfa), () - ŞANLIURFA Valisi Güngör Aziz Tuna, Birecik İlçesi'nde katıldığı fıstık hasadı şenliğinde 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşananları ikinci bir Kurtuluş Savaşı olarak nitelerken, "Bu süreçte...

Memurlar 26.08.2016, 18:44
Şanlıurfa Valisi fıstık şenliğinde konuştu: Düşman çatlatıyoruz

BİRECİK (Şanlıurfa), () - ŞANLIURFA Valisi Güngör Aziz Tuna, Birecik İlçesi'nde katıldığı fıstık hasadı şenliğinde 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşananları ikinci bir Kurtuluş Savaşı olarak nitelerken, "Bu süreçte bir araya gelip kenetlendik ve düşman çatlatıyoruz" dedi.
Vali Güngör Aziz Tuna, geçen yıl 80 ton fıstık üretiminin yapıldığı, toplam 968 bin dekar alanda ürün veren 12 milyon 843 bin fıstık ağacıyla Türkiye'de fıstık üretiminde önemli bir yere sahip olan Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'nde düzenlenen fıstık hasadı şenliğine katıldı. Çoğan Mahallesi’ndeki bir fıstık bahçesinde düzenlenen ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Birecik Kaymakam Vekili Mutlu Köksal, Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı Mehmet Açıkgöz, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Çakmaklı, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Kemal Timuroğlu ve fıstık üreticilerinin katıldığı şenlikte konuşan Vali Tuna, fıstık hasadının üreticilere ve çiftçilere hayırlı olmasını diledi.

Vali Tuna, konuşmasında 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında ülkede yaşananları ikinci bir Kurtuluş Savaşı olarak yorumladı. 15 Temmuz'un bir milat olduğunu söyleyen Tuna, şöyle dedi:
"Tabi ki üzülüyoruz. Şuna da inanıyoruz; 15 Temmuz bir milattır. 15 Temmuz ve sonrasında yaşadıklarımızla ikinci bir kurtuluş savaşı yaşadık. Bu süreçte bir araya gelip kenetlendik ve düşman çatlatıyoruz. Kesinlikle umutsuzluğa, yılgınlığa kapılmayacağız. Her şeyin bir bedeli olduğu gibi bağımsızlığımızın da bir bedeli var. Geçmişte ecdadımız bu bedeli nasıl ödediyse bugün bizler de o ecdadın torunları olarak bu bedeli ödeyeceğiz."
Şanlıurfa’nın fıstık üretiminde Türkiye’nin lideri olduğunu ifade eden Vali Tuna, "Şanlıurfa’mız potansiyeliyle gelecek vaat ediyor ve gelecekte çok daha iyi yerlere gelecek. Hak ettiği yeri alacak. Şanlıurfa bundan sonra fıstıkta olduğu gibi bir çok alanda kendinden söz ettirecek. Ben bunu hayal ediyorum ve hepimiz bunu hayal etmeliyiz. İnsanımıza eğitimle değer kazandırmalıyız. Bizi biz yapan değerleri de ihmal etmeden bunu başarmalıyız" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@