Mersin'de balık ölümleri korkuttu

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), () - MERSİN'in Erdemli İlçesi'ndeki Alata Deresi'nde yüzlerce sazan balığının ölmesi vatandaşları tedirgin etti. İlçeye 30 kilometre uzaklıkta bulunan Koramşalı Mahallesi'nden geçen Alata Deresi'ne...

Memurlar 26.08.2016, 17:57
Mersin'de balık ölümleri korkuttu

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), () - MERSİN'in Erdemli İlçesi'ndeki Alata Deresi'nde yüzlerce sazan balığının ölmesi vatandaşları tedirgin etti.
İlçeye 30 kilometre uzaklıkta bulunan Koramşalı Mahallesi'nden geçen Alata Deresi'ne yüzmek için giren gençler, yüzlerce balığı ölü olarak suyun yüzünde görünce şaşkınlık yaşadı. Tatlı su balığı olan sazan cinsi balığın ölmesi halka arasında tedirginlik yarattı. Vatandaşlar, yetkililere çağrı yaparak konunun araştırılmasını istedi.

Mahalle sakinlerinden Hasan Dölek, balık ölümlerinden dolayı tedirgin olduklarını belirterek, "Biz mahallenin gençleri olarak derede her gün yüzüyorduk. En son geldiğimizde suyun koktuğunu ve suyun yüzeyinde ölü balıkları gördük. Biz de suya girmedik. Yüzlerce balık ölmüştü. Muhtemelen tarım ilacı için kullanılan ilaç tankerinden sızan zehirden veya dere suyunun azalmasından kaynaklanabilir. Yetkililerden balık ölümlerini araştırmalarını istiyoruz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@