Kemalpaşa'da IŞİD operasyonu: 9 gözaltı

İZMİR'in Kemalpaşa İlçesi'nde, terör örgütü IŞİD'e yönelik düzenlenen operasyonda, 9 kişi gözaltına alındı. İstanbul Atatürk Havalimanı'na yapılan saldırıdan sonra tutuklanan R.C. tarafından yönlendirilen şüphelilerin, Suriye'ye...

Memurlar 26.08.2016, 17:52
Kemalpaşa'da IŞİD operasyonu: 9 gözaltı
İZMİR'in Kemalpaşa İlçesi'nde, terör örgütü IŞİD'e yönelik düzenlenen operasyonda, 9 kişi gözaltına alındı. İstanbul Atatürk Havalimanı'na yapılan saldırıdan sonra tutuklanan R.C. tarafından yönlendirilen şüphelilerin, Suriye'ye gönderilmek üzere eleman kazandırdığı, halen de bu kişilerin örgüt saflarında savaştıkları öğrenildi.
Kemalpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla, MİT, İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlü ekipleri, ortak çalışma yaptı. Araştırmalardan sonra terör örgütüyle bağlantısı tespit edilen kişilerin adreslerine operasyon düzenlendi. Toplam 9 kişinin gözaltına alındığı operasyonda, adreslerdeki aramalarda da, çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi. Terör örgütü IŞİD'e elaman kazandırmak ve lojistik destek vermek için çalışma yapan şüphelileri, İstanbul Atatürk Havalimanı'na yapılan saldırıdan sonra tutuklanan R.C.'nin yönlendirdiği belirlendi. Bu kişilerin Suriye'ye gönderdiği birçok militanın da halen örgüt saflarında, savaştıkları saptandı.

FOTOĞRAF

 

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@