Hırsızlardan bunalan muhtar mahalleyi kamerayla donattı

BURDUR'da hırsızlık olaylarından bunalan Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Muhtarı Adnan Altınkurt, mahallelinin desteğiyle bölgeye güvenlik kamera sistemi kurdurdu. Tüm mahalleyi 24 saat 10 kamerayla izleyen Muhtar Altınkurt,...

Memurlar 02.04.2016, 10:33
Hırsızlardan bunalan muhtar mahalleyi kamerayla donattı
BURDUR'da hırsızlık olaylarından bunalan Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Muhtarı Adnan Altınkurt, mahallelinin desteğiyle bölgeye güvenlik kamera sistemi kurdurdu.

Tüm mahalleyi 24 saat 10 kamerayla izleyen Muhtar Altınkurt, "Burdur'da bu şekilde kamera ile izlenen tek mahalleyiz" dedi. Yaklaşık 2 bin 500 kişinin yaşadığı Burdur'un kenar mahallelerinden Mehmet Akif Ersoy'da son dönemde hırsızlık olaylarında artış yaşanınca Mahalle Muhtarı Adnan Altınkurt, harekete geçti. Hırsızlık olaylarını azaltmak için mahalleye güvenlik kamera sistemi kurdurmaya karar veren Muhtar Altınkurt, bir kısmını kendisi, kalanını da mahalleliden topladığı 13 bin lirayla mahallenin farklı noktalarına 10 ayrı güvenlik kamerası taktırdı. Mahalledeki camilerden birine de kamera kayıtlarının izlenebileceği merkez oluşturuldu.

'24 SAAT KAYIT YAPIYOR'

Bu kameralarla mahalleyi tamamen izleyebilen, mahalleye girip çıkan kişilerle araçları kayıt altına alabildiğini söyleyen Muhtar Adnan Altınkurt, "Mahallemiz kenar mahalle. Hırsızlık olayı çok oluyor. Çevre yoluna yakın olduğumuz için hırsızlar çok çabuk gözden kayboluyor. Bunun için 'kamera sistemi kuralım' dedik. Sistem 24 saat kayıt yapıyor. Burdur'da bu şekilde kamera ile izlenen tek mahalleyiz. Parklarımızı da kontrol ediyoruz. Diğer arkadaşlara da örnek olmak istiyoruz" diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden Osman Kalgır da 37 yıldır bu mahallede oturduğunu anlatırken, "Gerçekten birçok hırsızlık olayı oldu. Çok güzel bir önlem oldu. İnşallah bu sistemle hırsızlık olaylarının önüne geçeriz" dedi. FOTOĞRAFLI  
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@