Hakkari Valiliği'nden 'Güvenlik bölgeleri' açıklaması

HAKKARİ Valiliği, Şemdinli ve Yüksekova ilçelerinde bazı bölgelerin 3 Nisan ile 17 Nisan 2016 tarihleri arasında 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edildiğini açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada, il sınırları...

Memurlar 01.04.2016, 18:10
Hakkari Valiliği'nden 'Güvenlik bölgeleri' açıklaması
HAKKARİ Valiliği, Şemdinli ve Yüksekova ilçelerinde bazı bölgelerin 3 Nisan ile 17 Nisan 2016 tarihleri arasında 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edildiğini açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, il sınırları içinde faaliyet gösteren PKK ve diğer terör örgütlerinin son dönemde yaptıkları terör ve yıldırma eylemlernin, kentin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başladığı belirtildi. Bu eylemlerin etkisiyle halkın ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kaldığı ve günlük yaşamlarının olumsuz etkilendiği kaydedildi.

Açıklamada şöyle denildi: "İlimiz sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, İlimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar.Valilik makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır. Yüksekova ve Şemdinli sınırları içerisinde yer alan bazı yerleşim birimleri 03 Nisan 2016 günü saat 00:00:01’den 17 Nisan 2016 günü saat 23:59:59’a kadar 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@