Belediyeye 'müdahil olup olmayacağı' sorulacak

MERSİN eski Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Macit Özcan'ın 'ihaleye fesat karıştırmak, rüşvet ve organize suç örgütü kurmak' suçlarından yargılandığı davanın üçüncü duruşmasında Cumhuriyet...

Memurlar 01.07.2016, 15:57
Belediyeye 'müdahil olup olmayacağı' sorulacak
MERSİN eski Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Macit Özcan'ın 'ihaleye fesat karıştırmak, rüşvet ve organize suç örgütü kurmak' suçlarından yargılandığı davanın üçüncü duruşmasında Cumhuriyet Savcısı, Büyükşehir Belediyesi'nin mağdur konumunda olduğunu belirterek, davaya müdahil olup olmayacağının sorulmasını talep etti.

Eski Başkan Macit Özcan ile kardeşleri Tacit ve Sacit Özcan, oğlu İlker Özcan, müteahhitler Erol Avgören, Cengiz Akray ile belediye çalışanlarının da aralarında bulunduğu tutuksuz 48 kişinin yargılandığı davanın Mersin 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmasına 9 sanık katıldı. Macit Özcan'ın katılmadığı duruşmada, sanıkların dinlenmesinin ardından Cumhuriyet Savcısı, Macit Özcan, İlker Özcan, Erol Avgören, Tolga Avgören, Cengiz Akray, Metin Akray, Abbas Sayılır hakkında yakalama kararı, bu talebin reddi durumunda ise yurt dışı yasağının getirilmesi ve adli kontrol şartının uygulanmasını talep etti. Savcı ayrıca, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin bu davaya müdahil olup olmayacağının belediyeye sorulmasını istedi.

Duruşmada söz alan Macit Özcan'ın avukatı, dinlemelerin usulsüz ve imzaların sahte olduğunu savundu. Avukat, kefaletlerin de iade edilmesi talebinde bulundu. Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne müdahillik için yazı gönderilmesine karar veren mahkeme heyeti, kefaletlerin iade talebini reddederek duruşmayı erteledi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@