8 vali, 1 vali yardımcısı ve 3 kaymakam hakkında gözaltı kararı

İstanbul'un eski valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun da bulunduğu 8 merkez valisi, 1 vali yardımcısı ve 3 kaymakam hakkında gözaltı kararı verildi.

Memurlar 26.07.2016, 13:29 26.07.2016, 13:43
8 vali, 1 vali yardımcısı ve 3 kaymakam hakkında gözaltı kararı
Serpil KIRKESER - Ümit TÜRK - Özden ATİK/İSTANBUL, () İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı'nca '15 Temmuz' darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul'un eski valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun da bulunduğu 8 merkez valisi, 1 vali yardımcısı ve 3 kaymakam hakkında gözaltı kararı verildi.

Hakkında gözaltı kararı verilen valilerin ve kaymakamların ev ve işyerlerinde arama yapıldı. Hüseyin Avni Mutlu'nun da aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alınırken, diğer 2 kişiyi arama çalışmaları ise devam ediyor.

VALİLERE YÖNELİTİLEN SUÇLAMALAR

8 vali, 1 vali yardımcısı ve 3 kaymakamın işlediği iddia edilen suçlamalar ise şöyle: "FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliği", "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs" ve "Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs."
 
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@