Ziya Selçuk'tan !2021 Yaz Dönemi Öğretmen Seminerlerine İlişkin Resmi Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 2021 yılı yaz dönemi için öğretmen seminerleri hakkında konuştu. Bakan Selçuk bu dönem 2 haftalık yaz seminerlerinin olmayacağını bildirdi.

Ziya Selçuk'tan !2021 Yaz Dönemi Öğretmen Seminerlerine İlişkin Resmi Açıklama

Öğretmenlerin yaz seminerlerine dair resmi açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yapmış olduğu konuşması ile 2021 yılında uygulanacak sistem ve öğretmenlerin nasıl bir süreç geçireceklerine dair bilgi verdi. 

BAKAN SELÇUK'TAN YAZ SEMİNERİ AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tarafsız Bölge programına katıldı. 

Programda eğitim, okullar ve diğer merak edilen konular hakkında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı ayrıca kendisine yöneltilen sorulara da yanıt vedi. Bu kapsamda 2021 yılı yaz dönemi seminerlerine dair de bilgi veren Bakan Selçuk 2021 yılında 2 haftalık seminerlerin olmayacağını ifade etti. 

Millli Eğitim Bakanının Yaz Seminerine İlişkin Açıklama

Bakan Selçuk konuya ilişkin yapmış olduğu konuşmasında okulların açılış sürecine dair hatırlatmalarda bulundu. Öğretmenlerin online eğitim kapsamında yürüttükleri sürecin zor olduğunu ifade eden Bakan Selçuk bu kapsamda öğretmenlerin yorulduğunu ve dinlenmeleri gerektiğini söyledi. 

"Salgın olmasa Eylül'ün ikinci haftası açılıyor okul. Önümüzdeki sürece baktığımız zaman bizi yazın okul açmamız Türkiye'nin iklim koşullarında kolay değil. Öğretmenlerimizin dinlenmesi lazım. O kadar yoruldular ki. Bir PC karşısında 6-7 saat oturun ve sürekli ekrana bakın sürekli çocukları yönetmeye çalışın bu kadar saat sonra hiç enerjileri kalmıyor.

Seminer Yapılmayacak

2021 yılında seminer olup olmayacağına ilişkin ise Milli Eğitim Bakanı Selçuk "Bizim muhakkak öğretmenlerimize dinlenme fırsatı vermemiz lazım. O yüzden okullar kapandıktan sonra 2 hafta seminer dönemi olurdu ama biz yapmayacağız çünkü o dönemde vereceğimiz eğitimin kat kat yıl içinde aldılar. Seminer dönemimiz olmayacak. Okulların uygun günleri varsa 2 Temmuz'dan önce ya da sonra isteğe bağlı bir takım etkinliklerle ilgili çok sayıda eğitim açıktı. " açıklamasında bulundu. 

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@