YÖK Açıkladı: Üniversite Kayıtları İnternetten Yapılacak

Memurlar 27.09.2016, 08:14 27.09.2016, 08:26
YÖK Açıkladı: Üniversite Kayıtları İnternetten Yapılacak
kamupersoneli.net'in buradaki haberine göre Darbe girişimi sonrasında FETÖ ile bağlantılı vakıf üniversiteleri kapatıldı. Kapatılan üniversitelerin öğrencileri ise, başka üniversitelere geçmek için tercih yaptılar. Beklenen tercih sonuçları açıklandı ve kayıt işlemleri 26 Eylül itibariyle başladı.

YÖK, bu öğrencilerin kayıt işlemleri için ilgili üniversiteye gitmeden e-devlet kapısı üzerinden kayıt yapabileceklerini açıkladı. Öğrencilerin kayıt işlemleri için e-devlet kapısı bugünden itibaren açıldı. E-devlet kapısı üzerinden kayıt yapan öğrencilerin, ayrıca girmeye hak kazandıkları üniversiteye gitmelerine gerek kalmayacak.

Öğrenciler, üniversiteler ve YÖK'ün açıklamalarının birbirinden farklı olduğundan dert yandılar. Kapatılan üniversitelerin öğrencilerinin baştan beri yanında olan CHP'li Dr.Ceyhun İrgil, bu konuda da öğrencilere açıklama yaptı.

CHP'li İrgil, öğrencilerle alakalı YÖK ile sürekli temasta olduğunu söyleyerek: “Öğrenci arkadaşlar kulaktan duyma bilgilere ya da üniversitelerin söylemlerine değil, YÖK'ün resmi açıklamalarını dikkate alsın. Empati, anlayış, sabır, hoşgörü, direniş ve dayanışma olmadan bu zor günleri atlatmak kolay değil. “Maalesef demokrasi ve hukukun askıya alındığı günlerdeyiz. Bu haksızlıklar ve mağduriyetler son 10 yıldır pek çok kişinin başına geldi. Bu ülkenin nice değerli insanı haksız yere hapse atıldı ve yıllar sonra hepsinin masum oldukları anlaşıldı. Birlikte davranarak yasal haklarımızı savunmalı ve hukuki mücadele yürütmeliyiz.” dedi.
 
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@