Veteriner Hekimlerin Özlük Haklarının İyileştirilmesine İlişkin Soru Önergesi TBMM'de

Veteriner hekimlerin özlük haklarının iyileştirilmesi için TBMM Genel Kuruluna soru önergesi sunuldu. Cumhuriyet Halk Partisi tarafından sunulan soru önergesinde, Veteriner Hekimler adına hükümetin hangi adımları atılacağı soruldu.

Veteriner Hekimlerin Özlük Haklarının İyileştirilmesine İlişkin Soru Önergesi TBMM'de

Cumhuriyet Halk Partisi kanadından veteriner hekimlerin özlük haklarına dair soru önergesi geldi. 

CHP Aydın Milletvekili SÜLEYMAN BÜLBÜL tarafından sunulan soru önergesinde Tarım Ve Orman Bakanı BEKİR PAKDEMİRLİ'nin yanıtlaması istemiyle 3 soru yöneltildi. CHP'li Vekil Bülbül soru önergesinde veteriner alımlarından , özlük haklarının iyileştirilmesine birkaç soru yöneltti. 

İşte CHP tarafından sunulan o önergenin detayları. 

KAMUDA ÇALIŞAN VETERİNER HEKİMLERİN ÖZLÜK HAKLARI

CHP Aydın Milletvekili SÜLEYMAN BÜLBÜL verilen soru önergesinde, veteriner hekimlerin görevlerine ve doğal yaşama olan etkilerine vurgu yapıldı. Süleyman Bülbül veteriner hekimlerin tüm hayvan türlerinin sağlığı için önlemler aldıklarını, hayvan hastalıklarını tanıdıklarını ve tedavisinden üremesine kadar her alanda etkin olduklarını ifade etti. 

Son yıllarda görülen bazı hayvansal hastalıkları da önergesinde hatırlatan CHP Milletvekili Bülbül kudur, şarbon, brucella, trişinella, tüberküloz, kuş gribi, domuz gribi, kırım kongo kanamalı ateşi ve Covid-19 hastalıklarını hatırlattı. Bu hastalıklarının hayvandan insana bulaştığını ifade eden Süleyman Bülbül, bu görevlere bakıldığında veteriner hekimlerin toplum sağlığı için çok önemli oldukları vurgulandı. 

Tüm bu açıklamaların ardından CHP Aydın Milletvekili SÜLEYMAN BÜLBÜL, Tarım Ve Orman Bakanı BEKİR PAKDEMİRLİ'nin yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti. 

Soru Önergesinde

1-) Veteriner hekimlerin özlük haklarının iyileştirilmesiyle ilgili bir çalışmanız var mıdır?

2-) Bakanlığınız bünyesinde istihdam edilen veteriner hekim sayısı kaçtır? Açık veteriner hekim kadrosu ne kadardır? 2021 yılında atama yapılacak mıdır?

3-) Sağlık çalışanlarının yılda 2 defa yararlanabildiği ffili hizmet zammının kapsamının genişletilerek veteriner hekimler de dahil edilecek midir?

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@